Trinaesti poraz odbojkašica Kraguj-Volejforma

kraguj-volejformOdbojkašice Kraguj-Volejforma upisale su svoj trinaesti poraz u Viner Štediše ligi i to na gostovanju Železničaru iz Lajkovca u meču 14. kola – 0:3 (18:25, 21:25, 14:25).

Kragujevčanke su raspoloženim domaćim odbojkašicama parirale samo u drugom setu, gde su poklekle nakon što su dozvolile Lajkovčankama da vežu četiri uzastopna poena u samom finišu.

Prvi i treći set ekipa Železničara je rutinski rešila u svoju korist, ne ostavljajući priliku gošćama iz Kragujevca za eventualno iznenađenje ili preokret.

Jovana Jovičić sa 16, te Tamara Rakić i Bojana Martinović sa po 12 poena bile su najzaslužnije za trijumf Lajkovčanki koji ih ostavlja u trci za što bolju poziciju pred plej-of. U redovima Kraguj-Volejforma Teodora Trifunović je postigla 13, a Jana Andrić 9 poena.

Do kraja regularnog dela prvenstva ostalo je četiri kola, a narednog vikenda Kragujevčanke očekuje možda i presudna utakmica u borbi za opstanak protiv užičkog Jedinstva u „Jezeru“. Poraz u tom meču bi verovatno ugasio svaku nadu o opstanku u elitnom rangu.

Železničar – Kraguj-Volejform 3:0 (25:18, 25:21, 25:14)