U derbiju začelja podela bodova

U derbiju začelja Prve ženske lige u fudbalu ŽFK Una Fortuna 04 i Sloga iz Zemuna podelile su bodove igrajući nerešeno 2:2. Kragujevčanke su odlično otvorile utakmicu. Povele su već u 3.minutu golom najboljeg pojedinca na današnjem susretu Sanje Lazić. Međutim, Zemunke izjednačuju u 27.minutu. Na odmor se otišlo vođstvom kragujevačke ekipe sa 2:1 pošto je Kristina Lazić u zadnjem minutu prvog dela postigla pogodak.

Stadion: FK Slavija u Bresnici
Glavni sudija: Đukić Ivana (Ljig) 5.
Pomoćne sudije: Lukić Biljana (Divci), Žujović Zorica (Ljig).
Žuti kartoni: Čović (Una Fortuna 04), Antonijević, Vuković (Sloga).
Strelci: 1:0. S. Lazić 3′, 1:1. Antonijević 27′, 2:1. K. Lazić 45′, 2:2. Plećić u 55′.

UNA FORTUNA 04: V. Milosavljević 6,5, Lisinac 6 (od 58′ Bačević), Jurišević 6, Bakić 6 (od 54′ Vranić 6), Smiljković 6,5, Čović 6, S. Lazić 7,5, K. Milosavljević 7, Božović 6,5, K. Lazić 7,5, Marković 7.

SLOGA: Jevtić 6, Bojić 7, Dragoslavić 6 (od68′ Lunova), Rosić 6,5, Mickoski 6,5, Mirčetić 6, Vuković 7, Vuštar 6, Ivanović 6, Antonijević 6,5 (od 68′ Jakšić), Plećić 7.

Igrač utakmice: Sanja Lazić (Una Fortuna 04).

U nastavku je viđen još samo jedan, regularan gol. Sloga je ponovo izjednačila na 2:2. preko Plećićke. Sudija Đukić imala je velike greške i propuste tokom utakmice. Poništila je gol domaćoj ekipi zbog nepostojećeg faula nad golmanom u 86.minutu susreta. Sve su svemu, domaća ekipa ne može biti zadovoljna osvojenim bodom. Nakon utakmice trener Una Fortune uložio je primedbu na suđenje.

– Niko na stadionu nije video ono što je ona videla. Ono što je trebala da vidi, nije videla. Moram da kažem da je najbolji u gostujućoj ekipi bila sudija. Pored lošeg suđenja tolerisala je i krajnje nesportsko ponašanje (uličarsko) igračica iz Zemuna koje su par puta nasrtale na naše devojke bez lopte. U tome su prednjačile Antonijević, Mirčetić, Bojić i Vuštar.rekao je vidno iznerviran trener domaćina Zoran Milenković.

Druga kragujevačka ekipa u najelitnijem takmičenju ženskog fudbala Sušica, poražena je u Subotici od domaćeg Spartaka sa ubedljivih 9:0. Pogledajte rezultate i tabelu 5.kola Prve ženske lige. >>>>>