Ubedljiv poraz Sušice u prvoj utakmici baraža

Kategorija: Fudbal

U prvoj utakmici baraža za novoformiranu Šumadijsko-Rašku zonu, fudbaleri Sušice poraženi su od predstavnika Okružne lige Severna Kosovska Mitrovca Kopaonika u Lešku sa ubedljvih 1:4 (1:3).

Drugu godinu zaredom ove dve ekipe sastaju se u baražu za popunu zonskog stepena takmičenja. Za razliku od prošlogodišnjeg duela u Lešku, koji je završen pobedom Sušičana (2:1), ovaj put radovali su se fudbaleri Kopaonika, stekavši značajnu rezultatsku zalihu pred revanš u Kragujevcu za dva dana.

Domaćin je čini se bio motivisaniji i pred svojim navijačima pružio odličnu partiju, krunisanu sa čak četiri pogotka. Mrežu Kragujevčana načeo je Stanišković u 2. minutu, da bi u 20. Tomić povisio na 2:0.

U 36. minutu u listu strelaca upisao se i Lešević, ali je tri minuta kasnije Dakić smanjio na 3:1 preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Konačan rezultat ovog susreta postavio je Đorović u 80. minutu.

KOPAONIK – SUŠICA  4:1 (3:1)

Igralište Kopaonika u Lešku
Gledalaca: 200
Sudija: Dragan Čolović (Raška)
Strelci: Stanišković u 2, Tomić u 20, Lešević u 36 i Đorović u 80. minutu za Kopaonik, a Dakić u 39. minutu za Sušicu

KOPAONIK: Glišović, Veljović, Minić, Biševac, Tomić, Ristić, Đorović, Vukadinović, Lešević, Stanišković, Jovanović.

SUŠICA: Veličković, Mijailović, Jovanović, Erić, Filipović, Krstić, Dakić, Simić, Đurić, Mujezinović, Todorović.

Revanš meč igra se već u sredu, 20. juna, na igralištu u Sušici od 18 časova. Sušičani će imati težak zadatak da nadoknade tri gola zaostatka, ali to svakako nije nemoguća misija za njih.

Sutra će na teren i fudbaleri Srbije, koji će takođe na igralištu u Sušici od 18 časova dočekati Novi Pazar 1928. Za tim iz Ilićeva ovo je velika prilika da napravi najznačajniji rezultat u istoriji kluba plasmanom u zonski stepen takmičenja.

Revanš između Srbije i Novog Pazara 1928 igra se 23. juna u Novom Pazaru.