Ubedljiva pobeda Arsenala

Fudbaleri Arsenala (crni dresovi) efikasnom igrom u drugom poluvremenu osvojili važne bodove

Posle poraza u gradskom derbiju sa Slavijom u Bresnici, fudbaleri zonaša iz Palilula boljom igrom u drugom poluvremenu i zahvaljujući het-triku Miloja Otovića savladali su ekipu Miokovci sa 4:0 i zabeležili najubedljiviju pobedu u ovoj sezoni, prvu u prolećnom delu prvenstva.

Bio je to mali derbi dve ekipe koje se bore za opstanak u Zoni „Morava“, u kojem je domaći tim odigrao efikasno i za pet minuta u drugom delu susreta postigao tri gola, što se odavno nije desilo na stadionu u Palilulama.

Početak susreta nije nagoveštavao ovakav rezultat. Gosti su dobro počeli utakmicu i dugo su odolevali napadima domaćina, a povremenim kontranapadima i pretili golmanu Rafailoviću. Ipak, u 38. minutu korpulentni golman Miokovaca Savić je bio primoran da vadi loptu iz mreže. Nedeljković je proigrao raspoloženog Otovića, koji je utrčao pored odbrane gostiju i plasirao loptu u mrežu.

Odmah su gosti na drugoj strani pokušali da brzo dođu do izjednačenja, ali je silovit udarac Markeševića pod prečku sa desne strane golman Arsenala uspeo da zaustavi.

U drugom poluvremenu domaći tim je zaigrao brže i ofanzivnije i to se isplatio. Za samo pet minuta gledaoci su videli još tri pogotka. U 61. minutu sa desne strane centrirao je bek Jovanović, a napadač Arsenala Otović je u padu zahvatio loptu i postigao svoj drugi pogodak.

Na 3:0 Arsenal je dva minuta kasnije povećao iz jedanaesterca. Posle napada preko desne strane, u svom kaznenom prostoru rezervista Dunić oborio je Otovića i sudija Nešović iz Kraljeva pokazao je na belu tačku. Siguran izvođač sa 11 metara bio je kapiten Palilulaca Stefanović.

Napadač Arsenala Miloje Otović het-trikom osigurao pobedu palilulskog zonaša

U 65. minutu Otović je postigao i svoj treći pogodak na ovom susretu, postavivši konačan rezultat – 4:0. Gosti su se borili koliko su imali snage, ali nisu uspeli da postignu ni počasni pogodak, zahvaljujući sigurnoj igri u odbrani Arsenala na čelu sa golmanom Rafailovićem.

Ovom pobedom Arsenal je uvećao šanse za opstanak u ligi i sa 14 bodova pretekeo na tabeli ekipu Miokovaca na 13. mestu.

ARSENAL – MIOKOVCI 4:0 (1:0)

Stadion: U naselju Palilule.
Sudije: Ivan Nešović.
Pomoćnici: Nebojša Strahinjić i Ranko Stojanović (svi iz Kraljeva).
Strelci: Otović u 38, 61. i 65. i Stefanović u 63. minutu iz jedanaesterca.
Žuti kartoni: Đurić (Arsenal), Matijašević (Miokovci).

ARSENAL: Rafailović, Jovanović (od 73. Milovanović), Lazarević, Janjoš, Ignjatović, Todorov, Đurić, Nedeljković, Stefanović, Baroš, Otović.

MIOKOVCI: Savić, Marković, Simović, Luković, Markešević, Poledica, Vujović, Matijašević (od 35. Mijatović), Stevanović (od 35. Čakarević), Bijelić, Kotorčević ( od 32. Dunić).

U 17. kolu Zone „Morava“, Slavija je danas na gostovanju u Markovici osvojila bod u duelu sa Ovčarom. Poveo je kragujevački zonaš u 61.  minutu preko Pavlovića, ali je tri  minuta kasnije domaćin izjednačio na 1:1 i izbegao poraz. Sa 15 bodova Bresničani su zadržali 12. mesto na tabeli. Treći kragujevački predstavnik u ovom rangu takmičenja Sušica je minimalnim porazom (0:1) izgubio bodove od Trepče u Kosovskoj Mitrovici i ostao prikovan na poslednjem mestu sa svega devet bodova.