Ubedljiva Pobeda na premijeri!!!

Vladimir Bubanja, foto: M. Jovičić.

Novopečeni srpskoligaši, fudbaleri Pobede iz Beloševca, sjajno su otvorili novu sezonu. U skladu sa svojim imenom, odigrali su odličnu utakmicu na gostovanju u Ubu, protiv domaće ekipe Jedinstva, i doneli kući sva tri boda – 0:3(0:2).

Pred oko 200 gledalaca, Beloševčani su bilo veoma sigurni u poslednjoj liniji i više nego efikasni u napadu protiv favorizovanog domaćina, što im je donelo po mnogima neočekivan, izuzetno povoljan rezultat. Treba naglasiti da ekipa Jedinstva nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol novog čuvara mreže Beloševčana, Trifunovića, tokom cele utakmice. Rano vođstvo, delo Vlade Bubanje, u 15. minutu, udarcem glavom sa druge stative nakon dobrog centaršuta Rakića iz kornera, rasplamsalo je borbu i otvorilo utakmicu, najavljujući još pogodaka. U 31. minutu, nakon neopreznog starta štopera domaćih Mladenovića nad Stefanovićem u šesnaestercu domaćih, sudija Racić iz Petrovca je dosudio jedanaesterac. Vlada Bubanja je bio siguran izvođač i po drugi put se upisao u strelce na ovom meču. Tada su domaći krenuli agresivnije u želji da se vrate rezultatski u utakmicu i imali par propuštenih prilika pred kraj prvog poluvremena, preko Rajevca.

U drugom poluvremenu, nastavljeni su dobri ali neefikasni napadi domaćih igrača, a gosti su pametnom igrom čekali šansu iz kontranapada, ne bi li još jednim golom otklonili sve dileme oko pobednika ovog meča. To se i desilo u 65. minutu nakon brzog kontranapada, kada je Miloš Marković iskoristio nesporazum u odbrani Jedinstva, i presekavši loptu upućenu domaćem golmanu, postavio konačan rezultat ove utakmice.

Ovo je bio hladan tuš za domaću publiku, koja je zvižducima ispratila svoje pulene u svlačionicu.

U narednom kolu ekipa Pobede, puna samopouzdanja, gostuje u Klupcima kod Valjeva, ekipi Radnički Stobeksa, sa željom donošenja nova tri boda u Beloševac.

Jedinistvo Ub – Pobeda Beloševac 0:3 (0:2)