Umor učinio svoje

Odbojkaši Radničkog poraženi su u Požarevcu od ekipe Mladog radnika na startu nove sezone u Superligi i to rezultatom 3:2, po setovima 14:25, 25:23, 25:20, 22:25 i 15:10.

Radnički je odlično počeo meč, dobio prvi set i imao ubedljivo vođstvo u drugom, ali su onda neshvatljivo pali i dozvolili domaćinu preokret.

Prvi set je u potpunosti pripao Kragujevčanima. Prednost je rasla iz minuta u minut do konačnih 25:14.

I drugu deonicu Radnički je odlično započeo serijom 8:1. Ali onda dolazi do velikog pada u igri Kragujevčana, koji najpre dozvoljavaju domaćinu da se približi (16:15), a onda i da dođe do potpunog preokreta u finišu seta, koji je na kraju završen rezultatom 25:23 u korist domaćina.

Treći set Požarevljani kontrolišu od samog početka i dobijaju sa 25:20. Tračak nade  za tim Dejana Matića bio je četvrti set, koji su Kragujevčani sigurno dobili sa 25:22, ali to je bilo sve što je Radnički pokazao večeras. Očigledno umorni gosti nisu imali snage za odlučujuću deonicu, koja je pripala domaćinu sa 15:10.

Na taj način je Mladi radnik prekinuo neugodnu tradiciju po kojoj nisu dobili ekipu Radničkog u Požarevcu punih 8 godina. Kod Kragujevčana su se videle posledice umora od četvrtka i utakmice u Superkupu protiv Crvene zvezde.

Priliku da poprave utisak izabranici Dejana Matića imaće narednog vikenda kada će u „Jezeru“ dočekati subotički Spartak.

Mladi radnik – Radnički 3:2 (14:25, 25:23, 25:20, 22:25, 15:10)

Dvorana: SC „Požarevac“.