Uspešan vikend mlađih kategorija FK Radnički (FOTO)

Veoma uspešan vikend Omladinske škole FK Radnički 1923 i gotovo stopostotan učinak svih takmičarskih selekcija.

Omladinca Radničkog 1923 prikazali su najbolje izdanje od početka prvenstva. Očigledno da im je prijao glavni teren. Ostvarena je pobeda od 2:0, a igrači sigurno trebaju žaliti što ova pobeda nije bila i veća, jer su igrom nju i zaslužili, pogotovo što su bili željni revanša za ubedljiv poraz u Kruševcu.

Kapiten Bojan Miljuš najavio je pobedu pogotkom u 9.minutu nakon brzog prodora po levoj strani i odlične asistencije Andrića. Dobre prilike nakon toga imali su Dejan Miljuš u 11. i 65, kao i Andrić u 24. i 67.minutu, ali je konačan rezultat postavio raspoloženi Andrić, nakon asistencije, na ovoj utakmici posebno raspoloženog Kovačevića, koji je defanzivnu ulogu sada zamenio ofanzivnom.

Radnički 1923 – Napredak 2:0 (1:0)

Stadion: Čika Dača.
Gledalaca: 100
Sudija: Marko Racić (Petrovac na Mlavi)
Žuti kartoni: Petrović, Jevremović (Radnički 1923), Miletić, Smiljković (Napredak)
Strelci: 1:0 B.Miljuš 9, 2:0 Andrić u 72.minutu.

RADNIČKI 1923: Kostić, Šimunović, B.Miljuš, Vidović (Vraštanović), Petrović (Jevremeović), Živanović, Stević (Popović), Kovačević, Andrić (Pantelić), Komljenović, D,Miljuš (Matanović).

Igrač utakmice: Komnen Andrić (Radnički 1923).

U celodnevnom programu od sve tri utakmice najlošiju partiju odigrali su kadeti. Bezidejnom igrom, namerili su se na dosta izjednačenog protivnika, koji je glavnu prepreku Kragujevčanima imao u vidu svog golmana Ostojića.

Kragujevčani mogu zahvaliti i svom golmanu Najdanoviću što u poslednjih petnest minuta nisu primili pogodak, a malo opravdanja imali su zbog rane povrede Samailovića, kao i teže povrede Uroševića, koji je kolima Hitne pomoći prevežen u bolnicu u Kragujevcu, a kao posledica žestokog duela njemu je noga završila u gipsu.

Radnički 1923 – OFK Beograd 0:0

Prvi  pomoćni teren Čika Dače.
Gledalaca: 50
Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo)

RADNIČKI 1923: Najdanović, Samailović (Gočanin), D.Nikolić, A.Gavrović (Andrić), Spasojević, Vasojević, Simić (Lazarević), Trajković, Nedeljković (Dobrić), Urošević (Lukić), S.Nikolić (P.Gavrović).

OFK BEOGRAD: Ostojić, Simonović, Sredojević, Batinica, Đurović (Petković), Milovac, Erak (Pantić), Cuckić (Novaković), Radovanović (Milošević), Milovanović (Wreikat, Marić), Mirčetić.

Igrač utakmice: Nikola Nedeljković (Radnički  1923).

Najlakši zadatak imali su pioniri, koji su za protivnika imali poslednjeplasiranu ekipu Župe. Ostvarena je sigurna pobeda.

Svakako, mladi Kragujevčani trebaju žaliti za ubedljivijom pobedom, jer su pored brojnih prilika promašili i dva penala, najpre, Veselinovi u 3. potom i rezervista Dušan S.Marković u 73.minutu utakmice. Oba puta sjajno je reagovao golman Minić.

Radnički – Župa 3:0 (1:0)

Prvi pomoćni teren: Čika Dače
Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)
Strelci: 1:0 Veselinović 17, 2:0 Goljović 57, 3:0 Milutinović u 60.minutu.

RADNIČKI 1923: Dušan Z.Marković (Živak), Nenadović (Antonijević), Vasiljević, Džamić, Todorović (Dušan S.Marković), N.ilić, Milutinović (Radulović), Žerađanin, Goljović (Maksimović), Cvijović (O.Ilić), Veselinović (Tatović).

ŽUPA: Minić, Živanović, Perić, Obradović, Todorović, Savić (Ilić), Jovković, Bežanović, Andrejić, Zdravić (Šibić), Živković (Ćosić).

Igrač utakmice: Lazar Milutinović (Radnički 1923).