Uspešne provere kragujevačkih zonaša

Kategorija: Fudbal

Aleksandar Knežević (levo) postigao je dva pogotka za Šumadiju na utakmici u Jagodini

Predstavnici Kragujevca u novoformiranoj Šumadijsko-raškoj zoni juče su zabeležili pobede u pripremnim utakmicama za novu sezonu. Šumadija 1903 pobedila je Jagodinu Tabane sa 3:0, Sušica je u Topoli savladala doskorašnjeg srpskoligaša Karađorđa sa 2:0, a Vodojaža deklasirala Plaskovac u Grošnici rezultatom 7:0.

Odavno se nije desilo da kragujevački zonaši u pripremnom periodu imaju tako uspešan vikend. Zabeležili su tri pobede sa 12 datih golova i bez primljenog pogotka. Najjačeg protivnika, barem po imanu i tradiciji, imala je Šumadija 1903, koja je na Gradskom stadionu u Jagodini savladala doskorašnjeg prvoligaša, koji će u narednoj sezoni nastupati u Srpskoj ligi „Istok“ pod imenom Jagodina Tabane.

Podmlađeni tim sa Bubnja, kombinovan kadetima i omladincima Apolona 4 i Šumadije 1903, a predvođen iskusnim Nenadićem i pojačanjima Živanovićem iz Radničkog 1923 i Slavkovićem iz Karađorđa (Topola), neočekivano lako slavio je u Jagodini. Bila je ovo treća provera Šumadinaca, koji su u prethodna dva kontrolna meča savladali Slogu u Batočini (2:1), a izgubili od Takova u Gornjem Milanovcu (0:2).

Susret u Jagodini odlučen je u prvom poluvremenu, kada je zonaš sa Bubnja nastupio sa iskusnijim igračima. Šumadija 1903 je do vođstva došla u 11. minutu kada je Nenadić izveo prekid, a Aleksić skrenuo loptu do Vranića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu domaćina.

Seriju pogodaka tri minuta kasnije nastavio je razigrani Knežević, koji je posle odigranog duplog pasa sa Nenadićem na levoj strani terena nadmudrio odbranu Jagodinaca i povećao na 2:0. Neposredno pred odlazak na odmor, Knežević je posle duplog pasa sa Aleksićem izašao sam pred golmana i svojim drugim pogotkom postavio, kako se ispostavilo, konačnih 3:0.

JAGODINA TABANE – ŠUMADIJA 1903 0:3 (0:3)

JAGODINA
Stadion: Gradski
Sudija: Uroš Milanović (Jagodina).
Strelci: Vranić u 11, Knežević u 14. i 44. minutu.

JAGODINA TABANE: Vasić, Ćirković, Jovančić, Glišović, Blagojević, Puzić, Milekić, Marković, A. Jovanović, Terzić, Stošić. Igrali su još: Maksimović, Sujić, Miladinović, Janušević, Plojović, Todorović, Obradović, Dimitrijević, Čolić, V. Jovanović.

ŠUMADIJA 1903: Pešić, Slavković, Nenadić, Vranić, Milosavljević, Živanović, Šapić, Aničić, Knežević, Đurović, Aleksić. Igrali su još: Nastić, Jovanović, Mihajlović, Savić, Stefanović, Milojević, Kočanović, Vranković, Marković.

Novi (stari) zonaš iz Grošnice bio je još ubedljiviji, ali je za protivnika imao nižerazredni Plaskovac iz istoimenog sela kod Topole. Vodojaža je postigla sedam pogodaka, pri čemu su se istakli novajlija Kovačević, pojačanje iz Slavije, sa tri i Stević sa dva pogotka. Po jednom u listu strelaca upisali su se još Komatina (iz jedanaesterca) i Đokić.

Ekipa Vodojaže posle poraza od Radničkog popravila efikasnost u utakmici sa Plaskovcem

Planirano je da Grošničani odigraju još tri probne utakmice. Za subotu je dogovoren susret sa Napretkom iz Markovca, a potom i sa Moravom iz Velike Plane i Vinčom.

Pojačana ekipa Sušice iznenadila je dobrom igrom u Topoli, gde je pobedila doskorašnjeg srpskoligaša Karađorđa. Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Filipović u 65. i Vladimir Đurović u 75. minutu. Sledeću proveru Sušičani će imati u  nedelju, kada dočekuju ekipu Rasa iz Novog Pazara.