Utešna pobeda za kraj

ekonomac-vegakameratene^mmilivojevic02Fudbaleri Ekonomca savladali su slovački Slov-Matik sa 4:2 (1:0) u poslednjem kolu grupe B Elitne runde Lige šampiona. Ova pobeda je bila bez nekog većeg značaja, obzirom da je moskovski Dinamo još jednom pokazao svoju klasu i savladao domaću Litiju sa 6:2, čime je obezbedio plasman na „fajnal for“.

„Studenti“ su od samog početka meča imali inicijativu, koju su krunisali golom Rajčevića u 2. minutu. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a u nastavku igre De Souza je duplirao vođstvo Ekonomca u 26. minutu. Četiri minuta kasnije Rajčević je postigao svoj drugi gol na meču i povisio prednost Ekonomca na 3:0, da bi se u 32. minutu i De Souza još jednom upisao u strelce. Do kraja meča Slovaci su preko Mikite i Bartošeka uspeli da smanje rezultatski deficit do konačnih 4:2.

Ekonomac je tako propustio još jednu priliku za plasman među četiri najbolje evropske ekipe. Iako su savladali domaću Litiju i Slov-Matik, Dinamo iz Moskve je bio preveliki zalogaj i ovog puta.

Sada se „studenti“ okreću domaćem prvenstvu i utakmici sa Smederevom narednog utorka.

EKONOMAC – SLOV MATIK 4:2 (1:0)

LAŠKO
Dvorana: “Tri Lilije”.
Gledalaca: 200.
Sudije: Fernando Lubreras (Španija) i Džarld Bauerfajnd (Austrija).
Strelci: Rajčević u 2. i 30. i De Souza u 26. i 32. za Ekonomac, Mikita u 32. i Bartošek u 40. minutu za Slov Matik.
Žuti karton: Surudžić (Ekonomac).

EKONOMAC: Aksentijević, Simić, Janjić, Kocić, Rajčević, Stojković, Bojović, Surudžić, Vesić, Nikolić, Fetić, De Souza, Radkić, Momčilović.

SLOV MATIK: Bendijar, Rafaj, Kožar, Mikita, Halko, Kužovski, Drahovski, Rik, Rejker, Brunovski, Fehervari, Bahna, Bartošek, Gašparovič.

IGRAČ UTAKMICE: Slobodan Rajčević (Ekonomac).