Valjevci odneli bodove sa Bubnja

Kategorija: Fudbal

U današnjem susretu na Bubnju gosti (crveni dresovi) su igrali bolje i odneli bodove

U šestom kolu Srpske lige „Zapad“ fudbaleri Šumadije 1903 danas su zabeležili drugi poraz na Bubnju u ovoj sezoni. Šumadinci su bodove izgubili od ekipe Budućnost Krušika iz Valjeva minimalnim rezultatom 0:1 (0:1).

Oslabljena ekipa trenera Miroslava Stakića, bez štopera Božovića i napadača Živadinovića, nije mogla da se suprostavi izuzetno motivisanoj ekipi iz Valjeva, koja je od samog početka krenula sa pritiskom na gol Nastića i nagovestila da je u Kragujevac došla po sva tri boda.

Fudbaleri Šumadije 1903 danas su se predstavili u bledom izdanju i u prvom poluvremenu nisu uputili ozbiljniji udarac ka golu Valjevaca.

Upornost gostiju isplatila se u 34. minutu. Posle kornera sa desne strane i velike gužve u petercu kragujevačkog srpskoligaša, najbolje se snašao Petrović i loptu skrenuo u mrežu pored nemoćnog Nastića.

Tri minuta kasnije pokušao je Đurović da izjednači, ali je njegov udarac izblokiran izbacivanjem lopte u korner.

Posle odmora gosti su krenuli još ofanzivnije u želji da osiguraju pobedu. U 50. minutu Blagojević je šutirao iz blizine, ali je Nastić bio siguran i sprečio pogodak. U sledećem napadu Popović je jako šutirao, ali je lopta završila preko prečke.

U 67. minutu, posle grubog faula nad golmanom Nastićem, nastala je gužva, međusobno guranje i pesničenje igrača, što je sudija smirio dodeljivanjem crvenih kartona Aleksiću iz Šumadije 1903 i Popoviću iz valjevskog srpskoligaša.

Posle prave „bombe“ Blagojevića sa distance koju je Nastić uspešno zaustavio, Šumadija 1903 je dodala „gas“ i u finišu utakmice pokušala da postigne izjednačujući pogodak, ali nije uspela u toj nameri. Kostadinović je sa pet metara loše zahvatio dubinsku loptu i promašio gol, a Pantić je šutirao pravo u ruke golmana gostiju Rankovića.

U sudijskoj nadoknadi od pet minuta domaći tim je opsedao gol Valjevaca. Đurović je iz peterca gostiju šutirao preko gola, a Kostadinović, posle centaršuta Đurovića sa leve strane, loptu poslao u desni gornji ugao, ali je golman Ranković uspeo da spreči pogodak izbacivanjem lopte u korner, pa su bodovi sa Bubnja, ipak, otišli u Valjevo.

ŠUMADIJA 1903 – BUDUĆNOST KRUŠIK 0:1 (0:1)

Stadion: Bubanj.
Gledalaca: 150.
Sudija: Nenad Đorđević (Guča).
Pomoćnici: Slobodan Starčević (G. Milanovac), Vanja Belić (Čačak).
Strelac: Petrović u 34. minutu.
Žuti kartoni: Jovović, Milosavljević (Šumadija 1903), Spasenović, Blagojević, Janković, Nedeljković (Budućnost Krušik).
Crveni kartoni: Aleksić (Šumadija 1903), Popović (Budućnost Krušik).

ŠUMADIJA 1903: Nastić, Andrić, Jovović, Milosavljević, Pantić, Todorović, Đurović, Đukić, Vranić (od 72. Nedeljković), Arsenijević (od 65. Kostadinović).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Ranković, Kosić (od 90. Rašević), Spasenović, Vulić, Gentić, Stevanović, Grbović (od 46. Nedeljković), Petrović, Blagojević (od 80. Đorđević), Janković, Popović.

U ostalim susretima 6. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Loznica – Sloga (Po) 0:1, Jedinstvo Putevi – Proleter 1:2, Zlatibor – Mokra Gora 2:1, Tutin – Mladi radnik 2:3, Železničar – Provo 0:0, Polet (Lj) – FAP 2:1, Šumadija (A) – Jedinstvo (Ub) 0:1 i Karađorđe – Smederevo 1:0.

U vođstvu je Sloga iz Požege sa 14 bodova, a prate je Proleter (Vranovo) i Zlatibor iz Čajetine sa bodom manje. Šumadija sa sedam osvojenih bodova zauzima dvanaesto mesto na tabeli.

U narednom kolu Šumadinci gostuju ekipi Sloge u Požegi, a Budućnost Krušik dočekuje Jedinstvo Puteve iz Užica.