Valjevci osvojili Bubanj

Sumadija-Buducnost

U 3. kolu Srpske lige „Zapad“ fudbaleri Šumadije 1903 poražni su na svom stadionu na Bubnju od valjevske Budućnosti Krušik 2014 sa minimalnih 0:1 (0:0). Ovo je prvi poraz Kragujevčana od povratka u srpskoligaški rang, nakon odličnog starta i osvojena četiri boda u prva dva kola.

Fudbaleri Šumadije prikazali su se u sasvim solidnom izdanju, ali ih je skupo koštala jedna greška u odbrani, koju su gosti iskoristili i pobedom sačuvali lidersku poziciju na tabeli.

Domaći su pretili konstantno preko raspoloženog Stevića i Zvezdana Nikolića, ali čvrsta odbrana Valjevaca ni u jednom momentu nije poklekla. Najbolju priliku Šumadija je imala u 55. minutu, kada je Stević sa nekih 7-8 metara šutirao direktno u gomlana gostiju Rankovića.

Kazna je usledila dva minuta kasnije. Jović je uputio dobru loptu u kazneni prostor domaćih, na pravom mestu bio je Rajevac i glavom sproveo loptu u mrežu.

Do kraja meča Šumadija je imala još par lepih prilika preko Blagojevića i Stevića, ali nije uspela da dođe do izjednačenja.

ŠUMADIJA 1903 – BUDUĆNOST KRUŠIK 2014 0:1 (0:0)

Stadion: „Bubanj“.
Gledalaca: 250.
Sudija: Milan Kurlagić (Užice).
Pomoćnici: Bojan Burojević (Čačak), Aleksandra Milojević (Užice).
Strelac: Rajevac u 57. minutu.
Žuti kartoni: Marko Milosavljević (Šumaadija 1903), Kesić, Jevtić, Đurić (Budućnost Krušik 2014).

ŠUMADIJA 1903: Milivojević 6,5, Beloica 6, Marić 7, Aleksić 6,5 (Knežević-), Komatina 7,5, Marko Milosavljević 6,5, Nikolić 6,5 (Petrović-), Miloš Milosavljević 6,5 (Blagojević-), Stević 6,5, Dimitrijević 6,5, Marković 7.

BUDUĆNOST KRUŠIK 2014: Ranković 7, Kosić 6,5, A.Ilić 6,5, Tomić 6,5, Gentić 7, Jevtić 7,5, Čočović 6,5 (Živanović -), Rajevac 8, S.Ilić 7,5 (Nešić-), Rašević 7,5, Đurić 7 (Marković-).

Igrač utakmice: Filip Rajevac (Budućnost Krušik 2014)

Drugi kragujevački tim u ovom rangu takmičenja, beloševačka Pobeda, takođe je pretrpela poraz u ovom kolu. Izabranici trenera Miloševića poraženi su u Raškoj od domaćeg Baneta, sa takođe minimalnih 0:1.

Nakon tri odigrana kola, u vođstvu je Budućnost Krušik sa maksimalnih 9 bodova, koliko ima i drugoplasirana Loznica. Pobeda se nalazi na 4. mestu sa 6 osvojenih bodova, dok je Šumadija 1903 sedma, sa 4 osvojena boda.

Izvor: Željko Marinković