Vanja Ilić presudio Kragujevčanima

rukomet

Rukometaši Radničkog okončali su takmičenje u domaćem plej-ofu porazom od Partizana u „Jezeru“ sa 26:27 (11:14). U rezultatski nebitnom meču, crno-beli su slavili golom Ilića u poslednjim trenucima duela.

Publika u „Jezeru“ mogla je biti zadovoljna igrom koju su prikazali igrači oba tima. Gosti iz Beograda su bolje ušli u meč, stekli već na samom startu tri gola prednosti i tu razliku održali do kraja prvog dela igre.

Kragujevčani su rezultatski priključak uhvatili tek u 51. minutu, kada je Bosić izjednačio na 21:21. U poslednja dva minuta meča crno-beli su ušli sa dva gola prednosti (26:24), ali su domaći rukometaši uspeli da izjednače na 26:26, da bi na kraju sjajni Vanja Ilić popularnim „cepelinom“ doneo Beograđanima trijumf.

Ilić je ujedno bio i prva zvezda susreta sa 9 postignutih golova. Na drugoj strani Pralica je postigao 7, a Bosić 5 pogodaka.

Radnički – Partizan 26:27 (11:14)

Dvorana: „Jezero”.
Sudije: Nenadić i Stefanović.
Sedmerci: Radnički 3(3), Partizan 6(5).
Isključenja: Radnički 8, Partizan 10 minuta.

RADNIČKI: Davidović 2, Pralica 7 (3), Prodanović 1, Janićijević, Basarić 2, Lekić, Mošić, Petrović, Spasić 1, Milinčić, Simić, Tomić, Gugleta 3, Bosić 5, Ervaćanin 2, Rajičević 2.

PARTIZAN: Pilipović 2 (2), V. Ilić 9 (2), Sretenović 2,Radovanović 3, Pižurica, M. Ilić, Radojković 3, Živković 3, Kukić, Radović, Popović, Mršulja 3, Ćućuz, Pavić, Marsenić 2 (1).

Radnički je takmičenje u plej-ofu završio sa svega 6 osvojenih bodova, što je, mora se priznati, daleko ispod očekivanja navijača. Priliku da se iskupe za loš rezultat u prvenstvu, Kragujevčani će imati na finalnom turniru Kupa Srbije u Novom Sadu, koji je zakazan za 4. i 5. jun.