Varjačić i Spalević „overili“ jesenju titulu Radničkog

Fudbaleri Radnickog posle overe titule sa navijacima copy
Fudbaleri Radničkog sa navijačima posle overe titule jesenjeg prvaka

Fudbaleri Radničkog 1923 danas su se pobedom u susretu sa Mokrom gorom iz Zubinog Potoka od 2:0 (1:0) na najbolji način oprostili od svojih navijača na „Čika Dači“ i osigurali prvo mesto u Srpskoj ligi „Zapad“, kolo pre završetka jesenje polusezone.

Zajednicki snimak Radnickog i Mokre goreZajednički snimak fudbalera Mokre gore (prugasti dresovi) i Radničkog 1923

Bio je to susret u koji su igrači lidera na tabeli ušli sa imperativom pobede, jer su želeli da pokažu da se najbolji u ligi i da se pobedom oduže svojim vernim navijačima „crvenim đavolima“. Izabranici trenera Radovana Radakovića dobro su otvorili utakmicu i zahvaljujući neumornom i ofanzivnom beku Aleksandru Varjačiću brzo došli do prednosti. Akcija je išla preko desne strane, a šut kapitena Darka Spalevića završio je u korneru. Udarac sa ugla sa leve strane u 12. minutu izveo je Jovan Lukić i nabacio u peterac gostiju, gde je intervenisao golman Lazar Đorđević, a do lopte je došao uporni Varjačić i glavom je sproveo u mrežu gostiju za vođstvo domaćina od 1:0. To je izavalo oduševljenje navijača na istočnoj tribini, koji su vođstvo svojih ljubimaca propratili vatrometom.

U 17. minutu pripretili su igrači Mokre gore preko Miloša Slavkovića koji je šutirao sa 16 metara, ali nije iznenadio sigurnog čuvara mreže domaćina Milana Milentijevića. Zapretio je potom i Radnički. Posle prodora po desnoj strani Varjačić je centrirao, a udarac Spalevića glavom golman Đorđević je lako zaustavio.

Pred odlazak na odmor Marko Krasić je sa distance pokušao da poveća prednost domaćina, ali je lopta završila tik preko gola, pa su na odmor Kragujevčani ipak otišli sa golom prednosti.

Pred golom Mokre gore copyJedna od akcija domaćih fudbalera pred golom Mokre gore

Fudbaleri Radničkog 1923 duplirali su vođstvo u 51. minutu. Posle akcije po desnoj strani u kojoj su učestvovali Gavrović i Lukić, loptu je u gužvi pred golom Đorđevića sa 2-3 metra u mrežu gostiju ubacio snalažljivi Spalević.

Fudbaleri Mokre gore su dva minuta kasnije imali šansu da smanje prednost domaćina, ali Aleksandar Voštić nije uspeo da lobuje istrčalog golmana Milentijevića.

Od 55. minuta Radnički 1923 ostao je sa igračem manje zbog drugog žutog kartona štopera Ivana Živanovića. Ipak, to se nije odrazilo na promenu rezultata, jer su domaći igrači požrtvovanom igrom uspeli da neutralištu brojčanu prednost gostiju.

Mokra gora je pripretila samo u 62. minutu odličnim udarcem Nemanje Radojevića, ali je golman Milentijević bio siguran. Tri minuta kasnije na drugoj strani Lukić je pokušao da uposli Spalevića pred golom gostiju, ali je golman Đorđević bio brži i odneo je loptu ispred kapitena Radničkog. Pokušali su zatim Lukić i Uroš Vidović da materijalizuju bolju igru Radničkog 1923, ali su bili neprecizni.

Poslednju priliku na meču propustio je Krasić, čiji je lob-udarac završio preko praznog gola.

Spalevic i Varjacic , strelci za Radnicki copyDarko Spalević i Aleksandar Varjačić, strelci na utakmici sa Mokrom gorom

Posle utakmice fudbaleri Radničkog 1923 su sa navijačima proslavili jesenju titulu, a zadovoljstvo se videlo i na licu svih igrača, posebno strelaca Varjačića i Spalevića.

Morali smo svaku utakmicu da igramo borbeno, kao i danas, i to nam je donelo dobre rezultate. Ova utakmica nije bila laka za nas, jer smo imali obavezu da pobedimo jakog protivnika kao što je ekipa Mokre gore. Drago mi je što sam danas postigao drugi pogodak u ovoj sezoni. Ostala nam je još jedna utakmica do kraja ove polusezone u Priboju, za koju očekujem da ćemo uspešno rešiti. Zadovoljan sam svojom igrom, kao i igrom mojih saigrača, iako sam na početku prvenstva imao problema sa  povredama. – rekao je za KGsport.info Aleksandar Varjačić, strelac vodećeg pogotka za Radnički 1923 i jedan od najboljih na današnjoj utakmici.

Igrom i zalaganjem cele ekipe zadovoljan je i kapiten Darko Spalević, koji je drugim pogotkom na današnjoj utakmici pokopao nade gostiju da mogu iz Kragujevca otići neporaženi.

Ovom pobedom smo ostvarili naš cilj i titulu jesenjeg prvaka zahvaljujući kolektivnoj igri cele ekipe. Nadam se da ćemo zabeležiti pobedu i u poslednjoj utakmici jesenjeg dela prvenstva protiv FAP-a u Priboju, i time napraviti još veću bodovnu prednoost u odnosu na naše pratioce na tabeli. Mislim da smo svi, od golmana do poslednjeg igrača, ispunili zadatke koji su se od nas očekivali i nadam se da ćemo do kraja prvenstva zadržati prvo mesto i obezbediti povratak u Prvu ligu. – poručio je Spalević posle današnje pobede na „Čika Dači“.

Trener Radovan Radakovic injegov pomocnik  Milan ZivkovicRadovan Radaković i njegov pomoćnik Milan Živković

Razloga za radost imao je i trener Radovan Radaković, koji je čestitao svojim momcima na zalaganju i veoma važnoj desetoj pobedi u ovoj polusezoni.

Pribojavali smo ovog susreta, jer smo znali da moramo da pobedimo u utakmici sa Mokrom gorom koja igra rasterećeno. U prvom poluvremenu igra je bila ravnopravna, ali smo mi iz prekida uspeli da potignemo gol, za razliku od drugog dela koji smo odigrali bolje i sa igračem manje zbog crvenog kartona Živanovića. Odigrali smo napadački i žao mi je što nismo iskoristili još dve-tri prilike da ubedljivije pobedimo.

Čestitam mojim momcima na osvajanju titule jesenjeg prvaka, ali nam predstoji još velika borba za povratak u Prvu ligu. Biće jako teško i naporno na proleće, ali sam optimista. – ocenio je trener Radaković.

Trener Mokre gore Predrag Grozdanović čestitao je Radničkom 1923 na pobedi i prvom mestu, ali i pored poraza nije nezadovoljan igrom svoj izabranika.

-Radnički je dobra ekipa i upozoravao sam moje momke da igramo protiv lidera na tabeli. Međutim, iako smo izgubili, mislim da se nismo obrukali, jer smo za protivnika imali odličnu i borbenu ekipu. Mi se okrećemo narednoj utakmici sa Šapinama na našem terenu. Želimo tu utakmicu da dobijemo i da se učvrstimo u gornjem delu tabele, čime bi uspešno završili ovu polusezonu sa kojom smo zadovoljni. – rekao je trener gostiju Grozdanović.

Oprostaj od navijacaZahvalnost igrača Radničkog na oproštaju od svojih navijača posle utakmice na „Čika Dači“

RADNIČKI 1923 – MOKRA GORA 2:0 (1:0)

Stadion: „Čika Dača“.
Gledalaca: 250.
Sudija: Miroslav Matić (Loznica).
Pomoćnici: Željko Đurić (Ub), Milorad Lekić (Aranđelovac).
Strelci: Varjačić u 12. i Spalević u 51. minutu.
Žuti kartoni: Petrović, Spalević (Radnički 1923), Živić, Vukosavljević, Radojević (Mokra gora).
Crveni karton: Živanović u 55. minutu (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923: Milentijević, Varjačić, Živanović, Marković, Petrović, Krasić, Vidović, B. Miljuš  (Nenadić), Gavrović (Stanković), Lukić, Spalević (D. Miljuš).

MOKRA GORA: Đorđević, Đaković, Živić, Voštić, Vukosavljević, Vukojičić (Jokić), Sedlarević (Bešović), Slavković (Milosavljević), Baščarević, Mihajlović, Radojević.

Danas je odigrano još pet susreta 14. kola Srpske lige „Zapad“. Pobede su zabeležili i pratioci Radničkog 1923, koji su takođe bili domaćini. Ekipa Budućnosti Krušik ubedljivo je savladala poslednjeplasiranu Šumadiju 1903 sa 4:0, a Šapine ekipu Železničara iz Lajkovca sa 1:0.

U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Smederevo – Jedinstvo Putevi 2:1, Loznica – Karađorđe 4:0, Zlatibor – Jošanica 0:0. Utakmice Polet- Sloga (P) i Mihajlovac – FAP odigraće se u nedelju.

Posle današnje pobede Radnički 1923 zadržao je prvo mesto na 33 boda, četiri više u odnosu na prve pratioce, Budućnost Krušik i Šapine, dok je Šumadija ostala na poslednjem mestu srpskoligaške tabele, sa osam osvojenih bodova.

U 15. kolu, poslednjem ove jeseni, Radnički 1923 gostuje u Priboju, gde se sastaje sa FAP-om, a Šumadija 1903 na Bubnju dočekuje Polet iz Ljubića.