Vaterpolisti Radničkog bez finala Kupa

vk-radnicki

Vaterpolisti Radničkog, posle neizvesne borbe viđene tokom čitavog meča, poraženi su u polufinalu Kupa Srbije od ekipe Partizana sa 11:10.

Junaci pobede crno-belih nad Kragujevčanima bili su golman Slobodan Soro sa 13 odbrana i Dušan Mandić i Stefan Mitrović sa po tri postignuta gola.

Partizan je imao prednost tokom većeg dela meča, a pet minuta pre kraja bilo je 10:7 za crno-bele. Ipak, Radnički je veoma brzo smanjio na 10:9 i uveo meč u neizvesnu završnicu.

U poslednjem minutu susreta Mitrović je pogotkom sa 10-tak metara otklonio svaku dilemu, nakon čega je moglo da počne slavlje domaćih igrača.

U ekipi iz Kragujevca najefikasniji bio je Damir Burić sa tri gola, dok su pogodak manje postigli Zloković, Gak i Ćirić.

U drugom susretu polufinala Crvena zvezda je savladala Vojvodinu sa 12:7. Finale je u nedelju od 19 časova, a trofej brani ekipa Partizana.

Radnički – Partizan Rajfajzen 10:11 (1:2, 3:3, 3:3, 3:3)

Bazen: Banjica.
Gledalaca: 1500.
Sudije: Golijanin i Stefanović (obojica Beograd).
Igrač više: Radnički 17 (5), Partizan 12 (5).

RADNIČKI: Radić (6 odbrana), Burić 3, Popović, Marković, Gak 2, Bašić, Ćirić 2, Čupić,  Zloković 2, F. Filipović 1, Udovičić, Đ. Filipović, Lazić. Trener Udovičić.

PARTIZAN RAJFAJZEN: Soro (13 odbrana), Obradović, Mandić 3, Tanasković 1, Subotić, Rackov 1, Ćuk 2, Dedović, Matović, Mitrović 3, Basara, Jokić, Vukićević 1. Trener Vujasinović.