Vaterpolisti Radničkog dobili „prvo poluvreme“ protiv Rumuna

VK RadnickiVaterpolisti Radničkog napravili su veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona, pošto su u svom „Parku“, u prvom meču treće runde kvalifikacija, savladali rumunsku Oradeu rezultatom 13:8.

U fenomenalnoj atmosferi kragujevačkog „Parka“, domaćin je načeo protivničku mrežu već u prvom napadu, golom Marka Ćuka, ali je onda dopustio Rumunima da preokrenu preko Marka Avramovića i Tiberiua Negreana (2:1). Ipak, prvi predah Kragujevčani su dočekali sa minimalnim vođstvom (3:2), nakon sjajne šraube Borisa Popovića i preciznog udarca Srđana Vuksanovića.

I u drugoj četvrtini Rumuni su nastavili da dokazuju da su izuzetno kvalitetan tim i da Radnički nije imao sreće na žrebu. Novim pogotkom Marka Avramovića iz kontranapada najpre su izjednačili, a potom i preokrenuli preko kapitena Dunke (4:3). Sa druge strane, čvrstom rumunskom odbranom komandovao je sjajno raspoloženi golman srpske reprezentacije Gojko Pijetlović, pa je vaterpolistima Radničkog bilo potrebno sedam minuta u drugoj četvrtini da dođu do gola. Razornim udarcem izjednačio je Nikola Dedović, a samo dve sekunde pre kraja prvog poluvremena Ivan Basara vratio je domaće u vođstvo – 5:4.

Na krilima dobre igre iz finiša poluvremena domaći su nastavili sjajno i u drugom delu, pa su golovima Dušana Markovića, Srđana Vuksanovića i Miloša Miličića došli do četiri gola „viška“ (8:4). Seriju Kragujevčana samo je na kratko prekinuo Negrean, iz peterca, da bi u poslednjoj deonici preko Vuksanovića, Aleksandra Ćirića i Filipa Trajkovića došli do šest golova prednosti (11:5). Goste je u tim trenucima u igri držao samo Negrean, koji je sa dva vezana pogotka smanjo zaostatak svog tima, ali su Nikola Dedović i Josip Vrlić ubrzo vratili svoj tim na maksimalnih „plus šest“ (13:7). Konačan rezultat postavio je Popović iz peterca.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Srđan Vuksanović sa tri gola, a Nikola Dedović dodao je dva. U ekipi Oradee prednjačio je Tiberiu Negredan, četvorostruki strelac.

Revanš je na programu za dve nedelje, u Rumuniji.

Radnički – Oradea 13:8 (3:2, 2:2, 3:1, 5:3)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.