Vaterpolisti Radničkog još jednom bolji od crno-belih

vk radnicki _ vk partizanU srpskom derbiju devetog kola Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog Kon Tiki slavili su i deveti trijumf, protiv Partizana na „Banjici“ i to rezultatom 9:8 (4:0, 2:2, 2:2, 1:4). U meču bez velikog rezultatskog značaja gosti, koji su već ranije obezbedili prvo mesto i plasman u polufinale, kontrolisali su situaciju u bazenu od samog početka, a mlada i borbena ekipa Partizana uspela je da ublaži poraz tek u samom finišu.

Furioznom igrom u prvoj deonici, Kragujevčani su stekli ključno vođstvo od četiri gola (4:0), a već na startu druge četvrtine imali su i maksimalnih pet golova prednosti. Igralo se potom gol za gol, pa je Radnički na poluvremenu imao „plus četiri“ (6:2), baš kao i na kraguje trećeg perioda (8:4).

Međutim, početkom poslednje četvrtine domaći posle duže vremena dolaze na dva gola zaostatka, ali su na „minus jedan“ došli prekasno, 10 sekundi pre kraja.

Najefikasniji bili su kapiteni u oba tabora, Filip Filipović na jednoj i Dušan Mandić na drugoj strani, sa po tri pogotka. U ekipi Radničkog dva gola dao je Dušan Marković, a po jedan Damir Burić, Miloš Korolija, Đorđe Filipović i Boris Popović. U poraženom timu Đorđe Tanasković se dva puta upisao u strelce, a po jednom Nemanja Vico, Dimitrije Obradović i Lukas Gilen.

Isti rivali sastaće se na istom mestu i u subotu, kada će Partizan pokušati da iz sedmog puta ove sezone konačno pobedi Kragujevčane i tako produži polufinalnu seriju domaćeg plej-ofa, u kojoj Radnički vodi sa 1:0.

Poput Radničkog, i Partizan je obezbedio vizu za Barselonu, ali će startovati od četvrtfinala.
Partizan Rajfajzen – Radnički Kon Tiki 8:9 (0:4, 2:2, 2:2, 4:1)

Bazen: „Banjica“.
Sudije: Nikolaos Stavropulos (Grčka) i Irfan Sadekov (Rusija).
Igrač više: Partizan 11(4), Radnički 7(2).
Peterci: Partizan 1(1).

RADNIČKI KON TIKI: Radić, Burić 1, B. Popović 1, Korolija 1, Ćirković, Miličić, Rozental, Basara, Vuksanović, F. Filipović 3, Marković 2, Đ. Filipović 1, S. Popović. Trener: Stevanović

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević, Gilen 1, Mandić 3, Vico 1, Subotić, Manojlović, Repanović, Jakšić, Gogov, Tanasković 2, Stojanović, Obradović 1, Osmanović. Trener: Vujasinović.