Vaterpolisti Radničkog nastavili pobednički niz u Prvoj A ligi Srbije

Kategorija: Vaterpolo

Novu pobedu zabeležili su vaterpolisti kragujevačkog Radničkog u 4. kolu Prve A lige Srbije. Izabranici trenera Uroša Stevanovića savladali su do ovoga kola neporaženi Zemun rezultatom 7:6 (1:2, 3:2, 1:1, 2:1) i tako se osamili na vrhu tabele sa maksimalnih 12 bodova.

Derbi kola opravdao je očekivanja u pogledu neizvesnosti i kvaliteta. Zemunci su bolje startovali, poveli sa 2:1, ali je do kraja druge četvrtine Radnički uspeo da dođe do izjednačenja. Rezutlatski egal zadržan je i u narednoj deonici, da bi meč bio prelomljen u poslednjoj četvrtini, kada je kragujevački tim došao do gola prednosti i zasluženog slavlja.

U pobedničkoj ekipi Manić i Radovanlija bili su najefikasniji sa dva postignuta pogotka. U strelce su se upisali još i Ganić, Metodijev i Gulum.

U ekipi Zemuna prednjačio je Japundžić sa četiri gola, a po jedan su postigli Tušup i Timotić.

Sledi zimska pauza, a prvenstvo se nastavlja 27. januara, kada će Radnički gostovati VK Beograd.