Vaterpolisti Radničkog poraženi u Atini

vk-radnicki-17-10-2014

U drugom kolu Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca poraženi su na gostovanju jednom od glavnih kandidata za plasman na „fajnal-siks“, atinskom Olimpijakosu, rezultatom 13:7.

Aktuelni vicešampion Evrope pružio je veliki otpor favorizovanom protivniku, koji je praktično grčka reprezentacija pojačana srpskim reprezentativcem Nikolom Rađenom i Špancem Blajom Malarahom, ali nije uspeo da stigne do prvih bodova u novoj sezoni.

Pirejci su startovali silovito i već posle 55 sekundi na kontu imali dva gola „viška“ (2:0), oko kojih se vrteo rezultat tokom većeg dela prvog poluvremena.

Kragujevčane su u igri održavali Marko Ćuk i Srđan Vuksanović, ali nisu uspeli da nadoknade startni zaostatak, pa se na veliki odmor otišlo uz vođstvo domaćih – 6:4.

Kako je meč odmicao Šumadincima je bilo sve teže. Bili su opterećeni prekršajima, pa su redom ostajali bez Ćirića, Markovića i Petkovića, dok su sa druge strane Grci veoma uspešno koristili brojčane prednosti i već posle tri minuta u drugom poluvremenu otišli na „plus četiri“, golovima Murikisa (8:4).

U nastavku susreta Olimpijakos je rutinski priveo meč kraju i pobedu učinio još ubedljivijom.

U Radničkom su najefikasniji bili Srđan Vuksanović i Marko Ćuk, sa po tri gola, koliko su postigli i Đanis Funtulis i Konstantinos Murikis na drugoj strani.

Narednu utakmicu u Ligi šampiona Kragujevčani će odigrati 14. januara, kada im u reprizi ovogodišnjeg finala na noge dolazi španska Barseloneta, a prethodno ih očekuje finalni turnir Kupa Srbije, 21. i 22. decembra, u Bečeju.

Olimpijakos – Radnički 13:7 (4:2, 2:2, 4:3, 3:0)