Vaterpolisti Radničkog protutnjali Kikindom

Vaterpolisti Radničkog Kon Tiki slavili su ubedljivu pobedu na gostovanju ŽAK-u, u Kikindi, u utakmici petog kola Prve A lige Srbije, rezultatom 25:6.

Ova utakmica za Kragujevčane došla je između dva istorijska meča, revanša treće runde kvalifikacija za Ligu šampiona sa Vuljagmenijem, u kom su overili prolaz, i debija u grupnoj fazi najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja, koji ih u sredu očekuje u Istanbulu, sa turskim Galatasarajom.

Stoga je strateg Radničkog, Dejan Jovović, ovaj meč iskoristio da malo odmori standardnije igrače, pa u sastavu nisu bili Damir Burić, Boris Zloković, Aleksandar Ćirić, Miloš Korolija i Zdravko Radić.

Kombinovani kragujevački tim još na samom startu nagovestio je ubedljiv trijumf. Prvu četvrtinu dobio je sa 6:0, a već na poluvremenu imao je dvocifrenu prednost – 13:2. Nastavili su gosti da rešetaju protivničku mrežu sa svih strana i u trećoj četvrtini (20:3), a potom su malo smanjili gas. Uprkos tome, i poslednji period rešili su u svoju korist i tako ostvarili najubedljiviju pobedu u dosadašnjem delu sezone.

Najefikasniji bio je centar Boris Popović, sa šest golova, a Filip Filipović, Slavko Gak, Srđan Vuksanović i Đorđe Filipović postigli su po tri.

U premijernom susretu pretog kola Vojvodina je lako izašla na kraj sa Banjicom – 15:2. Derbi kola igra se sutra od 17 sati na „Tašmajdanu“, između Crvene zvezde i Partizana, a zavesu spuštaju Nais i Banjica, u nedelju od 20 sati, na niškom „Čairu“.

ŽAK – Radnički 6:25 (0:6, 2:7, 1:7, 3:5)

Bazen: Jezero.
Sudije: Stefanović i Anđelić (obojica Beograd).
Igrač više: ŽAK 7 (2), Radnički 9 (4).
Peterci: ŽAK -, Radnički 4(4).

ŽAK: D. Romić, Trkulja 1, Rozental 2, Budurin 1, Bogdanović 1, Korovljev, Bosančić, Pavić, Arnuš 1, Dudaš, M. Romić, Marčeta, Kozarski, Talaja.

RADNIČKI: S. Popović, B. Popović 6, Gak 3, F. Filipović 3, Đ. Filipović 3, Miličić, Basara 2, Ćirković, Vuksanović 3, Marković 2, Šormaz 2.