Vaterpolisti Radničkog sigurnom igrom do majstorice

vk-radnickiVaterpolisti kragujevačkog Radničkog zabeležili su večeras pobedu u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa, protiv Crvene zvezde, rezultatom 13:9 (3:3, 3:1, 5:3, 2:2) i na taj način izborili pravo na „majstoricu“, koja će se igrati u sredu, na plivalištu „Tašmajdan“.

Radnički je sa dva gola Đorđa Filipovića odlično otvorio meč, ali gosti preko Strahinje Rašovića i Marka Avramovića brzo stigli do izjednačenja. Filip Filipović iz peterca dovodi Radnički ponovo u vođstvo, u finišu prve četvrtine, da bi Boris Vapenski, u poslednjoj sekundi prvog perioda, ponovo izjednačio rezultat, pa se na prvi odmor otišlo sa nerešenim rezultatom 3:3.

Drugu četvrtinu Radnički je opet otvorio sa dva postignuta gola, preko Filipa Filipovića i Vedrana Ćirkovića. Rašović je smanjio prednost Radničkog na 5:4, ali je onda opet na scenu stupio Đorđe Filipović i svojim trećim golom na meču, obezbedio domaćoj ekipi dva gola prednosti na poluvremenu (6:4).

Treća četvrtina bila je prelomna faza večerašnjeg meča, koju je Radnički odigrao perfektno i golovima Zlokovića, Burića i Udovičića, stigao do maksimalnih „plus pet“ (9:4). Zvezda je do kraja trećeg perioda uspela da smanji prednost Radničkog, pa se u poslednju deonicu ušlo sa rezultatom 11:7 za Kragujevčane.

Poslednji period igre doneo je po dva gola na obe strane i Radnički je rutinski priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji akteri u pobedničkom timu bili su Filipovići, Đorđe i Filip, sa po 3 gola, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Mirko Avramović sa takođe 3 pogotka.

Dan D“ u ovoj finalnoj seriji je sreda, 15. maj, kada ćemo saznati ime novog šampiona Srbije u vaterpolu.

Radnički
– Crvena zvezda 13:9 (3:3, 3:1, 5:3, 2:2)

Zatvoreni bazen SC „Park“.
Gledalaca: 1.100.
Sudije: Miodrag Stefanović i Vojin Putinković (obojica iz Beograda).
Igrač više: Radnički 13(5) Crvena zvezda 4(1).
Dva igrača više
: Crvena zvezda 2(1)
Peterci: Radnički 1(1).

RADNIČKI: Radić (12 odbrana), Burić 1, Popović, Marković 1, Ćirković 1, Bašić, Ćirić, Čupić, Zloković 2, F. Filipović 3, Udovičić 2, Đ. Filipović 3, Lazić.

CRVENA ZVEZDA: Šefik (10 odbrana), S. Rašović 2, Rađen 1, Ivošević, Milićević, Pijetlović 2, Avramović 3, V. Rašović, Ranđelović, Vapenski 1, Prlainović, Stojčić, Draksimović.