Vaterpolisti Radničkog silni na startu kvalifikacija za Ligu šampiona

Vaterpolisti Radničkog deklasirali su crnogorsku Budvu rezultatom 17:4, na startu B grupe prve runde kvalifikacija za Ligu šampiona, čiji su domaćini na zatvorenom bazenu Sportskog centra „Park“ u Kragujevcu.

Već u uvodnih par minuta, Kragujevčani su nagovestili ubedljiv trijumf, ali nije sve potom pošlo željenim tokom. Radnički je stigao do velike prednosti od tri gola, koristeći nadmoć centra Borisa Zlokovića koji je sa dva pogotka trasirao put ka pobedi, i izuzetno raspoloženog Đorđa Filipovića, koji mu se odmah pridružio najpre pogotkom sa distance, a potom i fantastičnim proigravanjem uplivalog kapitena Filipa Filipovića, koji je iz te situacije bio neumoljiv – 4:1.

Ipak, vaterpolisti Budve davali su sve od sebe da što duže ostanu u igri, pa su zahvaljujući golovima Miljana Popovića i Paškvalina sa igračem više početak druge četvrtine dočekali sa pristojnim zaostatkom – 4:2.

Iako su u drugoj deonici domaći počeli da koriste brojčanu prednost, postigli su duplo manje golova, dok su na drugoj strani Crnogorci i dalje imali priključak, zahvaljujući pogotku Đurđića iz peterca, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 6:3.

Treba istaći da ni sreća nije bila baš naklonjenija izabranicima Dejana Jovovića, pa je veliki broj udaraca završio u okviru gola ili na rukama golmana Lazovića, koji je, baš kao i Radić na drugoj strani, poluvreme dočekao sa sedam intervencija.

Međutim, već u drugom poluvremenu Kragujevčani su pokazali ko je ko. Ekspresno su se raspucali i sa svih strana rešetali mrežu Lazovića, koji gotovo ništa nije mogao da uradi. Vođstvo je sve više raslo urpkos tome što su podjednaku minutažu dobijali svi igrači, kako bi se oni iskusniji odmorili za neredne izazove.

Čini se da je baš taj veći broj kvalitetnih igrača u rotaciji bio presudan da Radnički drugo poluvreme dobije sa čak 11:1 i da na kraju sasvim zasluženo stigne do veoma ubedljive pobede.

Najubojitiji bili su Boris Zloković i Đorđe Filipović sa po tri pogotka, po dva su dali Burić, Korolija, Gak i Basara, a u strelce su se po jednom upisali Filip Filipović, Rozental i Vuksanović.

Na otvaranju turnira ruski Spartak Volgograd bio je ubedljiv protiv nemačkog Hanovera – 14:9, dok je rumunska Oradea uprkos konstantnom vođstvu tokom cele utakmice, pobedila francuski Monpelje sa samo golom „viška“ – 12:11. Sutra se igra dupli program, po sledećem rasporedu: Monpelje – VK Budva (9.00h), VK Radnički – Vaspo 1898 Hanover (10.30), CSM Digi Oradea – Spartak Volgograd (12.00), Vaspo 1898 Hanover – VK Budva (18.00), VK Radnički – CSM Digi Oradea (19.30), Monpelje – Spartak Volgograd (21.00).

Ova utakmica je bila jako bitna za nas, jer je prva zvanična koju smo odigrali posle nekoliko meseci. Ima tu i dosta novih momaka i svi znamo da je potrebno vreme da se sve kockice uklope. Jako je bitno da igramo stabilno, pogotovo u odbrani i mislim da smo u tome uspeli, ne računajući par malih propusta. Ovo je samo prvi korak ka konačnom plasmanu, idemo dalje. Sutra nas očekuju dva duela. Hanover nam nije dostojan problem, osim što je malo nezgodan prepodnevni termin, dok nas u večernjem terminu očekuje Oradea, koja je tu možda i najozbiljniji protivnik“ – smatra Slavko Gak, vaterpolista Radničkog.

Budva – Radnički 4:17 (2:4, 1:2, 1:6, 0:5)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.
Gledalaca: 500.
Sudije: Remnet (Holandija) i Žurek (Slovačka).
Peterci: Budva 1 (1), Radnički.
Igrač više: Budva 10(3), Radnički 12(7).

BUDVA: Lazović (9 odbrana), Vukmirović, Crepulja, Konatar, De Trejn, Kovačević, Semjuels, Popović 1, N. Marković 1, Radunović, Đurđić 1, Paškvalin 1, Zubac. Trener: Pejaković.

RADNIČKI: Radić (9 odbrana), Burić 2, Rozental 1, Korolija 2, Gak 2, Vuksanović 1, Ćirić, Basara 2, Zloković 3, F. Filipović 1, D. Marković, Đ. Filipović 3, Stivens (5 odbrane). Trener: Jovović.