Vaterpolisti Radničkog izborili plasman u elitni rang

Vaterpolisti Radničkog plasirali su se u Prvu A ligu Srbije, pošto su sinoć, u finalnoj utakmici ubedljivo savladali domaćina „fajnal-fora“ Prve B lige, ekipu Bečeja, rezultatom 15:5 (5:2, 5:0, 2:1, 3:2).

Bio je to susret dva najbolja tima u ligi, koja su grupnu fazu završila sa maksimalnim učinkom, na čelu svojih grupa, „Sever“ i „Jug“. Međutim, derbi nije opravdao očekivanja, jer je u bazenu postojao samo jedan tim.

Izabranici Uroša Stevanovića su već na startu stekli tri gola prednosti (3:0), a zatim u drugoj četvrtini još više „torpedovali“ rivala, pa je već na poluvremenu bilo jasno da će se plasirati u viši rang – 10:2.

U nastavku susreta Kragujevčani su malo smanjili gas, ali je prednost i dalje rasla, do „plus 11“ u jednom momentu (14:3).

Mladu ekipu iz Šumadije, sastavljenu od talentovanih kadeta i juniora, do titule je predvodio fantastični Vukašin Ganić, koji je protivničkog golmana matirao čak sedam puta.

Treće mesto pripalo je subotičkoj Spartak Prozivci, posle pobede nad Singidunumom (8:6).

Bečej – Radnički 5:15 (2:5, 0:5, 1:2, 2:3)

BEČEJ
Bazen: „Đorđe Badža Predin“.
Isključenja: Bečej 12, Radnički 13.

BEČEJ: Bušić, Korovljev 3, Afanasijev 1, Naćuk 1, Dobožanov, Mesaroš, Kuprešak, Velimirov, Marković, Perić, Drobina, Prkosovački, Doroslovački, Krstonošić. Trener: Krstonošić.

RADNIČKI: Gavrilović, Mladenović, Ne. Stanojević 1, Ganić 7, Jelača 2, Ni. Stanojević 2, Metodijev 1, Vulović, Bojović 1, Bosić 1, Panić, Radovanlija, Đerković, Jang. Trener: Stevanović.

Izvor i foto: Igor Lazarević