Vaterpolisti Radničkog vicešampioni Srbije

Vaterpolisti Radničkog postali su vicešampioni Srbije, pošto su u petom susretu finalne serije plej-ofa Prve A lige poraženi od Crvene zvezde, na beogradskom „Tašmajdanu“, rezultatom 9:7. Dva fantastična tima tokom cele sezone vodila su veliku borbu. Izjednačeni su bili na kraju ligaškog dela, potom su i u finalu ostvarili po dve pobede, da bi o o prvaku odlučili tek u poslednjim minutima „majstorice“.

Beograđani su poveli preciznim udarcem Marka Avramovića iz faula, ali je na drugoj strani odgovorio Vanja Udovičić sa dva sjajna dalekometna gola i preokrenuo rezultat – 2:1. Međutim, slavlje Kragujevčana nije dugo trajalo, jer je već u sledećem napadu izjednačio Boris Vapenski sa igračem više (2:2).

Na startu druge četvrtine brojčanu prednost iskoristio je i mladi Strahinja Rašović, a tri minuta pre kraja prvog poluvremena „crveno-beli“ su prvi put imali dva gola prednosti – 4:2. Ipak, pred sam odlazak na odmor Burić se našao na pravom mestu i odbijenu loptu Šefika sproveo u mrežu (4:3).

Majstorskim lob udarcem Đorđe Filipović je već u prvom napadu svog tima u nastavka susreta postavio novo izjednačenje (4:4), ali je odmah zatim Sava Ranđelović vratio Zvezdu u vođstvo, golom iz odbitka sa igračem više. Sredinom treće četvrtine iskusni Aleksandar Ćirić sigurno je realizovao jednu polukontru (5:5), ali je tada na scenu stupio Viktor Rašović i sa dva pogotka sa krila ponovo vratio domaće na „plus dva“ – 7:5. Ipak, da neizvesnost potraje Rezultatski priključak pred ulazak u poslednji period zadržao je Ćirić sa dva igrača više (7:6).

Rovovska borba nastavljena je i u četvroj deonici, a pet minuta pre kraja susreta Boris Zloković donosi novo izjednačenje – 7:7. Dva minuta kasnije imao je kragujevački tim šansu da preokrene i praktično reši pitanje pobednika, ali je do tada vrlo dobri Đorđe Filipović, u situaciji sa igračem više, loptu greškom dodao protivniku. Odmah je usledila kazna na drugoj strani, preko centra srpske reprezentacije Duška Pijetlovića – 8:7. Radnički je potom imao brojčanu prednost, ali mu je ponovo nedostajalo i malo sreće, jer je Zlokovićev udarac završio na stativi. Ništa nije preostalo Kragujevčanima nego da ostanu u napadu i pokušaju da stignu do izjednačenja. Međutim, Nikola Rađen je fantastičnim udarcem savladao Radića i stavio tačku na nikad zanimljiviji šampionat Srbije.

Po završetku susreta, odlazeći trener Radničkog, Dejan Udovičić, koji će uskoro preuzeti kormilo reprezentacije SAD, sportski je čestitao protivniku na pobedi.

Čestitam Zvezdi na tituli. U ovih pet utakmica mislim da smo i mi i oni pružili svoj maksimum. Opet je odlučila jedna lopta. Imali smo šansu na 7:7, nismo je iskoristili. Posle se sve to okrenulo i takve stvari se jednostavno dešavaju u sportu. Ovo je bio pravi vaterpolo spektakl i nadam se da će ovakav ambijent potrajati i narednih godina. Bilo bi nam drago da smo osvojili i ovu titulu, ali i pored toga izuzetno smo zadovoljni našim učinkom u ovoj sezoni. Na kraju, mislim da je presudio domaći teren i da je ova publika dala dodatni stimulans igračima Zvezde“ – rekao je Udovičić.

Sa druge strane, kapiten Zvezde, Andrija Prlainović, nije mogao da sakrije oduševljenje, iako mu je ovo deveti naslov šampiona naše zemlje.

Ovo je sasvim sigurno jedan od najsrećnijih trenutaka u mojoj karijeri. Možda i utakmica koju sam odigrao sa najviše adrenalina, u transu. Ova atmosfera je nezapamćena na utakmicama vaterpola. Hvala saigračima koji su me učinili veoma ponosnim“kazao je Prlainović.

Crvena zvezda – Radnički 9:7 (2:2, 2:1, 3:3, 2:1)

Bazen: „Tašmajdan“. Gledalaca: 2.000. Sudije: Miodrag Stefanović i Željko Ragač (obojica iz Beograda). Igrač više: Crvena zvezda 8(4), Radnički 8(2). Dva igrača više: Radnički 1(1).

RADNIČKI: Radić (12 odbrana), Burić 1, Popović, Marković, Ćirković, Bašić, Ćirić 2, Čupić, Zloković 1, F. Filipović, Udovičić 2, Đ. Filipović 1, Lazić. Trener: Udovičić.

CRVENA ZVEZDA: Šefik (9 odbrana), S. Rašović 1, Rađen 1, Ivošević, Milićević, Pijetlović 1, Avramović 1, V. Rašović 2, Ranđelović 1, Vapenski 1, Prlainović, Stojčić 1, Draksimović. Trener: Savić.