Vatreni komšijski remi na završetku prvenstva

Na oproštaju od sezone fudbaleri Slavije i Vodojaže su podelili bodove igrajući nerešeno 2:2. Domaćinu je pripalo prvo, a gostima drugo poluvreme.

Činilo se nakon brzih golova domaćina preko Todorovića u 10. i gola glavom Bubanje u 13., oba iz gužve pred golom Vodojaže, da će pobednik biti već tada poznat. Međutim, najmlađa ekipa u ligi, Vodojaža, to je demantovala boljom igrom u nastavku.

Dušan Petrović  je u finišu prvog dela udarcem glavom pogodio loptom prečku. Posle tri minuta iigre u nastavku isti igrač uspeva da smanji na 2:1, da bi konačan rezultat postavio Despotović u 70.minutu.

Slavija – Vodojaža 2:2 (2:0)

Igralište: Slavije
Gledalaca: 200
Sudija: Nikola T.Marković (Kragujevac)
Žuti kartoni: Milošević, Andrić (Slavija), N.Vranić, Despotović, Đokić (Vodojaža)
Strelci: 1:0 Todorović 10, 2:0 Bubanja 13, 2:1 D.Petrović 48, 2:2 Despotović 78.minut.

SLAVIJA: Milanović, Stoilović, Bubanja, Milošević (N.Ilić), Vukojević, Đorđević, Todorović (Pavlović), M.Ilić, S.Ristić (A.Ristić), Matejić, Andrić.

VODOJAŽA: D.Vranić, Despotović, Đokić, D.Petrović, Despotović, Nešković, N.Petrović, Veselinović, Vujović, Savić (Mojsilović), N.Vranić.

Igrač utakmice: Dušan Petrović (Vodojaža).

Vodojaža je prvenstvo završila na sedmoj poziciji sa 42 boda.

Slavija je sačuvala status zonaša. Bresničani su na kraju osvojili 14. mesto sa 29 bodova. Iza njih su Prijevor i Omladinac iz Zablaće koji se sele u niži rang.

U Srpsku ligu “Zapad“ plasman je izborila Jošanica ND 2011, koja je u direktnom duelu za prvo mesto savladala na svom terenu Mokru Goru sa 3:0.

Izvor i foto: Željko Marinković