Važna pobeda košarkašica Radničkog

zkk-radnicki

U jednom od zanimljivijih mečeva 16. kola Prve lige Srbije za košarkašice, Radnički je u hali „Gordana Goca Bogojević“ savladao Šabac sa 58:57 (16:12, 7:14, 16:11, 19:20). Ovo je važna pobeda za Kragujevčanke, kojom su prekinule niz od četiri uzastopna neuspeha.

Radnički je do šeste pobede u prvenstvu došao uz dosta muka. Bila je ovo izjedančena utakmica od početka, u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu, da bi pobednik bio rešen tek u poslednjim sekundama meča.

Domaćin je dobro započeo meč, dobio prvu četvrtinu sa 16:12, ali je usledio pad u drugoj četvrtini, tako da su na poluvremenu gošće iz Šapca imale tri poena prednosti – 26:23.

Na startu treće deonice gošće stižu do „plus pet“, ali se Kragujevčanke vraćaju u igru i uspevaju da preokrenu rezultat u svoju korist, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa vođstvom domaćeg tima od 39:37.

Usledila je prava rezultatska klaskalica u odlučujućem periodu, sve do samog finiša. U 39. minutu Šapčanke su imale poen prednosti (52:51), ali onda Kragujevčanke vezuju četiri poena i sa linije penala overavaju pobedu.

Bojana Stevanović je sa 19 poena, 10 skokova i 6 asistencija bila centralna figura meča. Pratile su je Lešnjak sa 11, odnosno Dimić i Cvetanović sa po 10 poena. Kod gošći se istakla Zlotić sa 15 poena, dok je Olga Stepanović ubacila 10 poena.

Narednog vikenda košarkašice Radničkog očekuje gostovanje beogradskom Partizanu.