Velika tri boda za pionire Radničkog

Pioniri Radničkog izvojevali su izuzetno tešku i važnu pobedu u duelu sa Čukaričkim, rezultatom 2:1 (1:0). Na taj način su se Kragujevčani učvrstili u gornjem delu tabele.

Domaći su poveli nakon lepe akcije Aleksijevića, Đurovića i strelca Maksimovića u 24. minutu. Međutim, u 57. minutu sudija Marina Višnjić je dosudila kazneni udarac u korist gostiju, nakon što je lopta nehotice pogodila Vranića u ruku. Siguran je bio napadač gostiju Crnojački, pa se tako ušlo u neizvesnu završnicu.

Igrao se 80. minut kada je Marković sjajno izvedeo slobodan udarac sa oko 30 metara, čime je doneo velika tri boda Kragujevčaninima.

Posle ove pobede pioniri Radničkog su se popeli na 3. mesto na tabeli, sa 23 osvojena boda. U narednom, 12. kolu, Kragujevčani gostuju Crvenoj zvezdi.

Radnički 1923 – Čukarički 2:1 (1:0)

Prvi pomoćni teren “Čika Dače“
Gledalaca: 100
Sudija: Marina Višnjić (Kragujevac)
Žuti kartoni: Božović (Radnički 1923), Tanacković (Čukarički)
Strelci: 1:0 Maksimović 24. minut, 1:1 Crnojački 57. minut iz jedanaesterca, 2:1 Marković 80.minut.

RADNIČKI 1923: Ristović, Lepović, Božović (Milovanović), Šurlan (Galjak), Marković, Vranić, Simonović (Petrović), Aleksijević, Maksimović (Mitrović), Ilić (Milekić), Đurović (Stojanović).

ČUKARIČKI: Matić, Radivojević, Sujić, Manevski, Kuzmić, Maksimović, Lazić (Ćakić), Baljanski (Lazović), Crnojački, Paštar (Timić), Antonijević (Tanacković).

Igrač utakmice: Dušan Marković (Radnički 1923)

Izvor: Željko Marinković