Vodojaža i Maršić u finalu Kupa FSGKG (FOTO)

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Vodojaže (beli dresovi) bili su ubedljivi u polufinalu sa Srbijom iz Ilićeva

U polufinalu Kupa na području Fudbalskog saveza Kragujevca, Vodojaža je ubedljivo savladala ekipu Srbije iz Ilićeva sa 6:0 i plasirala u finale, gde će se na proleće iduće godine sastati sa Maršićem, koji je bio slobodan u ovoj fazi takmičenja.

Utakmicom u Grošnici, takmičenje za Kup u organizaciji Fudbalskog saveza grada Kragujevca ušlo je u završnu fazu. Interesantno je da se u finale, kao i u prethodnoj sezoni, plasirao još jedan gradski drugoliš. Prošle godine to je bio Žeželj iz Donje Sabante, koji je i osvojio pehar FSGKG, a u ovoj godini to je ekipa Maršića.

U polufinale, posle četiri odigrana kola, plasirale su se tri ekipe. Maršić je kao gost eliminisao gradskog prvoligaša i trenutno vodeću ekipu Korićana, takođe u gostima, a Srbija je bila uspešnija od Erdoglije 1931. Grošničani su izborili plasman u polufinale boljim izvođenjem penala u susretu sa ekipom Budućnosti u Resniku.

Žrebom je odlučeno da se u polufinalu sastanu Vodojaža i Srbija, a Marišić je bio slobodan i direktno se plasirao u finale.

Od susreta novog (starog) zonaša i ekipe iz Ilićeva, ljutih protivnika u dve prethodne sezone u borbi za vrh tabele u Prvoj gradskoj ligi, više se očekivalo, posebno od Srbije koja je došla u Grošnicu sa samo jednim igračem na klupi. To su iskoristili domaći igrači, inače bolje fizički i tehnički pripremljeni, lako postigli šest golova i izborili plasman u finale, gde su pre tri godine slavili protiv Pobede i osvojili pehar.

Oslabljena ekipa Srbije nije mogla za zaustavi bolje pripremljene Grošničane

Fudbaleri iz Ilićeva u prvom poluvremenu borili su se dok su imali snage, ali su pali u nastavku igre. Prema onome što je prikazano na terenu, polufinalni susret izgledao je kao prijateljska utakmica, bez ijedne opomene igrača. Domaći tim bio je nadmoćniji u toku cele utakmice, jer je pored kvaliteta imao i veću motivaciju u igri, a trener Dragoslav Ristović mogao je da uigra neke varijante za nedeljnu utakmicu za bodove u Šumadijsko-raškoj zoni.

Od početka Grošničani su krenuli ofanzivnije, ali su Stefan Stević  i novajlija u Vodojaži Lazar Kovačević po dva puta bili neprecizni. Ipak, u 19. minutu mreža golmana gostiju Lazara Rajovića se zatresla. Kovačević je dobro reagovao na ubacivanje lopte sa desne strane i pogodio levi donji ugao golmana Srbije.

Seriju pogodaka Grošničana otvorio je Lazar Kovačević, koji je došao iz Slavije

Fuadbaleri Srbije u prvom poluvremenu tri puta su pokušali da savladaju golmana Grošničana Marka Živaka preko Ivana Perovića i Lazara Jokića (dva puta), ali su njihovi udarci završavali pored gola. U poslednjem minutu prvog dela utakmice dobro je reagovao golman Srbije, koji je pravovremenim istrčavanjem sprečio Marka Vasiljevića da udvostruči prednost Grošničana.

Posle odmora na igralištu u Grošnici „video“ se samo domaći tim, koji je lako stvarao šanse i postizao golove. U 50. minutu Miloš Despotović, koji je zamenio beka Marka Vasiljevića, povećao je prednost domaćina na 2:0. Već tada se nagoveštava ubedljiva pobeda  Vodojaže, jer se u redovima gostiju videla neoprezna igra, kako na sredini terena tako i u odbrani, pa je nemoćni golman Rajović često morao da vadi loptu iz mreže.

Četri minuta kasnije u listu strelaca upisao se Stefan  Stević, koji je pravio proboje po desnoj strani i bio neuhvatljiv za odbranu gostiju. Utrčao je kroz odbranu Srbije, zaobišao golmana i loptu poslao u praznu mrežu. Isti igrač je svojim drugim pogotkom u 66. minutu povećao prednost Grošničana na 4:0, ali u tome mu je pomogao kapiten Uroš Vuković, koji idealno asistirao sa leve strane.

Igrači Srbije (crveni dresovi) borili su se koliko su mogli, ali su bili neprecizni pred golom

U 75. minutu i Despotović se po drugi put upisao u listu strelaca odličnim udarcem sa 16 metara. Gosti iz Ilićeva u 77. minutu imali su šansu za počasni pogodak preko jedinog rezerviste Petra Andrića, ali je njegov dobar udarac odbranio golman Živak.

Konačan rezultat 6:0 za Vodojažu postavio je Marko Blagojević tri minuta pre kraja susreta.

VODOJAŽA – SRBIJA (Ilićevo) 6:0 (1:0)

Igralište: U Grošnici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Filip Petronijević.
Pomoćnici: Stefan Beloica, Duško Đurić (svi iz Kragujevca).
Strelci: Kovačević u 19, Despotović u 50. i 73, S. Stević u 54. i 66. i Blagojević u 87. minutu.

VODOJAŽA: Živak, D. Stević, Vasiljević ( od 46. Despotović), Mijaličić (od 57. Ivković), Komatina, Tanasijević, S. Stević, Vuković, Kovačević (od 57. Blagojević), Milosavljaveić, Đokić.

SRBIJA: Rajović, Marić, Matović, Kuč, Andrejić, Perović, Andrić (od 40. Gojaković), Stanojević, Jokić, Prokić, Furtula.

Finalna utakmica između Vodojaže i Maršića i uručenje pobedničkog pehara Fudbalskog saveza grada Kragujevca održaće se naredne godine, pre početka prolećnog dela prvenstva u gradskim ligama.

Inače, Vodojaža u nedelju u borbi za bodove u 5. kolu Šumadijsko-raške zone dočekuje Reala iz Podunavaca, a u isto vreme gradski prvoligaš Srbija ugostiće Borca iz Drenovca.