Vodojaža i Srbija lako do bodova (FOTO)

Kategorija: Fudbal,Gradske lige

Sa susreta iz prethodne sezone u Ilićevu, kada su bodove osvojili Grošničani (beli dresovi)

Danas su odigrane utakmice 17. kola, poslednjeg u jesenjoj polusezoni Prve gradske lige, nakon kojeg još uvek nije rešeno ko će prezimiti na liderskoj poziciji. Naime, jesenja trka između vodeće Srbije i drugoplasirane Vodojaže, koja ima bod zaostatka u odnosu na tim iz Ilićeva, još uvek nije odlučena, jer ove dve ekipe u sredu treba da odigraju odložene susrete iz prethodnog kola.

Oba kandidata za prvo mesto danas su bez većih problema došli do bodova. Susret u Grošnici između Vodojaže i Borca iz Drenovca prekinut je u 10. minutu prvi vođstvu domaćina od 3:0, dok je Srbija u Velikom Krčmaru ubedljivo slavila protiv Šumadinca KG sa 8:2.

Iako je teren u Grošnici bio prekriven tankim slojem snega, postojali su uslovi da se utakmica odigra. Međutim, gosti iz Drenovca došli su sa samo sedmoricom igrača, što je Vodojaža iskoristila i za deset minuta postigla tri gola.

Ekipa Vodojaže za samo deset minuta igre protiv Drenovčana osvojila bodove

U drugom minutu mrežu golmana Borca zatresao je Sretenović. Pet minuta kasnije bilo je 2:0, a u listu strelaca upisao se Stević, da bi u devetom minutu na 3:0 povisio Blagojević.

Odmah potom se jedan od igrača Borca požalio da zbog povrede ne može da nastavi igru, pa sudiji Đorđu Milosavljeviću nije preostalo ništa drugo nego da prekine utakmicu, budući da su Drenovčani ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu. Tako je Vodojaža za samo deset minuta igre osvojila nove bodove.

VODOJAŽA – BORAC (Drenovac) 3:0 (prekid u 10. minutu)

Igralište: U Grošnici
Gledalaca: 30.
Sudija: Đorđe Milosavljević.
Pomoćnici: Danijel Đurić, Andrea Milošević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Sretenović u 2, Stević u 7. i Blagojević u 9. minutu

VODOJAŽA: Šarac, Grujović, Đokić, Ivanović, Vasiljević, Dajić, Stević, Vuković, Blagojević, Nešković, Sretenović.

BORAC: Sretenović, Vlašković, Radonjić, Terzić, Nikolić, Janković, Jurišević.

Sa druge strane, na utakmici između Šumadinca KG i Srbije viđena je prava kiša golova. Lider iz Ilićeva prosto je pregazio domaćina sa 8:2 i zabeležio najubedljiviju pobedu u ovom kolu. U prvom poluvremenu raspoloženi strelci iz Ilićeva postigli su čak sedam golova i nagovestili pravu katastrofu domaćina, koji je na klupi za rezerve imao samo jednog mladog igrača.

Fudbaleri Srbije ubedljivom pobedom u Velikom Krčmaru opravdali vodeću poziciju

Seriju pogodaka otvorio je Dimitrije Stojanov već u petom minutu iz jedanaeterca. U 16. minutu na scenu je stupio Darko Pešić, koji je do kraja prvog dela igre postigao četiri pogotka i još jednom potvrdio izuzetan golgeterski njuh, zbog čega je i najbolji strelac Srbije ove sezone. U listu strelaca upisali su se još i Stanojević i Todorović.

I pored ogromnog zaostatka posle prvog poluvremena, domaći tim je sa dva pogotka Gajića i Neškovića posle odmora pokušao da ublaži najteži poraz u ovoj sezoni. Pešić je svojim petim golom na utakmici postavio konačan rezultat – 8:2 za goste iz Ilićeva.

Ovom pobedom Srbija je zadržala vodeću poziciju na tabeli sa 43 boda i najboljom gol razlikom 49:8. Na drugo mesto preselila se Budućnost iz Resnika sa 42 boda zahvaljujući boljem gol količniku u odnosu na Vodojažu koja ima isti bodovni saldo i utakmicu manje.

ŠUMADINAC KG – SRBIJA  2:8 (0:7)

Igralište: U Velikom Krčmaru.
Gledalaca: 20.
Sudija: Stefan Beloica.
Pomoćnici: Stefan Mitrović, Aleksandar Đurđević (svi iz Kragujevca).
Strelci: Gajić u 51. (iz jedanaesterca) i Nešković u 61. za Šumadinac KG, a Stojanov u 5. (iz jedanaesterca), Pešić u 16, 23, 26, 34. i 83, Stanojević u 24. i Todorović u 31. minutu za Srbiju.
Žuti kartoni: B. Antonijević, Gajić (Šumadinac KG), Petrović, Kuč (Srbija)

ŠUMADINAC KG: M. Antonijević, Jovanović, D. Dimitijević, M. Dimitrijević, Pantić, B. Antonijević, N. Gajić, A.Gajić, Nešković, Srećković, Cukić.

SRBIJA: Petrović, Kuč, Janićijević (od 46. Milenković), Stanojević, Stojanov, Pešić, Mimović, Miletić, Jokić, Furtula, Todorović.

U ostalim susretima 17. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Šumadija 1934 – Partizan (C) 2:2, Mladost (P) – Ćava 2:2, Zastava – Sloboda (G) 1:3, Budućnost (R) – Jedinstvo 6:1, Korićani – Jadran 2:1 i Kutlovo – Erdoglija 2:1.

U ovom kolu prekinut je i susret Kolonija – Sloga (D) u 64. minutu kod rezultata 2:1 za goste, jer su domaćini posle dva isključenja i tri povrede igrača ostali sa šest fudbalera na terenu.

Odloženi susreti iz prethodnog kola Partizan (C) – Vodojaža, Srbija – Kutlovo i Borac (D) – Šumadinac KG odigraće se, kako su odlučili takmičarski organi FSGKG, u sredu sa početkom u 13 časova.

Od ishoda utakmica u Cerovcu i Ilićevu zavisi i ko će osvojiti titulu jesenjeg prvaka u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca. Veću prednost od Grošničana ima vodeća Srbija, koja je pobedila u prvom susretu u Ilićevu, ima bod više, efikasnije napadače, a igra i pred svojim navijačima.

Iznenađenje predstavlja plasman Zastave, koja će prezimiti na poslednjem mestu sa 13 bodova.