Vodojaža „isplivala“ do prvog mesta

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Vodojaže sa trenerom Ristovićem (levo) uspeli da stignu i do prvog mesta

U derbiju 7. kola Šumadijsko-raške zone, fudbaleri Vodojaže su pred svojim navijačima pobedili vodeću Gružu rezultatom 2:1 (1:0) i preuzeli vodeću poziciju na tabeli. Sušica je savladala Polet iz Ratine i nastavila takmičenje bez poraza, dok je samo Šumadija 1903 neprijatno iznenadila porazom od Trepče na Bubnju.

Dva kragujevačka zonaša Sušica i Vodojaža u ovoj sezoni uspešno „voze“ i posle sedmog kola drže mesto u samom vrhu tabele, iznad bivših srpskoligaša Goča iz Vrnjačke Banje, Sloge iz Kraljeva i Šumadije 1903.

Dobrim plasmanom najviše je iznenadio grošnički zonaš, koji je u prethodnoj sezoni odustao od takmičenja, ali je u međuvremenu sredio neke probleme oko finansiranja i u ovu sezonu ušao sa skromnim ambicijama kao pobednik Prve gradske lige Kragujevca.

Fudbaleri Vodojaže spremno su dočekali derbi sa prvoplasiranom Gružom od koje su imali dva boda manje. Izabranici trenera Dragoslava Ristovića odigrali su sa više motiva i to im se isplatilo. Stekli su prednost od dva gola, koju Gružani nisu mogli da anuliraju, već samo da ublaže poraz, pa su tako Grošničani preuzeli prvo mesto.

Domaći tim krenuo je ofanzivnije i već u prvom poluvremenu mogao je da obezbedi pobedu. Vodeći pogodak postigao je Stefan Stević u 25. minutu iz slobodnog udarca sa leve strane. Da su Stević i Blagojević bili precizniji, Grošničani su mogli da odu na odmor isa većom prednošću. Gosti iz Gruže pokušali su preko Smolovića da priprete domaćinu, ali to je bilo sve što su učinili.

Posle odmora gostujući tim je izmenama ubrzao igru, ali je Vodojaža, koja je na ovom susretu bila oslabljena neigranjem štopera Komatine i kapitena Vukovića, uspela da duplira prednost u 73. minutu kada je Milan Živak iskoristio grešku odbrane Gruže, došao do lopte i iz blizine savladao Miloševića za 2:0.

Gosti su pet minuta kasnije smanjili na 2:1, a strelac je bio Alekandar Marić, dobro poznato lice ljubiteljima fudbala u Kragujevcu, budući da je u prošlosti nosio dres Šumadije 1903 u Srpskoj ligi Zapad. On je dobro skočio na nabačenu loptu i glavom savladao golmana Vodojaže Marka Živaka, postavivši tako konačan rezultat derbija u Grošnici.

Aleksandar Marić postigao gol za Gružu, ali je njegova ekipa ipak izgubila bodove

Mi smo odigrali dobro, iako smo nastupili bez nekih igrača. Stvorili smo više šansi, kako u prvom, tako i drugom poluvremenu, od kojih smo iskoristili dve. Naš protivnik je dobro igrao na sredini terena, ali je iz jedne šanse uspeo da smanji našu prednost. Sa dve vezane pobede uspeli smo da osvojimo važne bodove i preuzmemo prvo mesto. Međutim, već u narednom kolu mi smo ponovo domaćini i u novom našem kragujevačkom derbiju sa komšijama iz Sušice treba da „overimo“ prvo mesto – rekao je za KG sport.info Dragoslav Ristović, trener Vodojaže.

VODOJAŽA – GRUŽA 2:1 (1:0)

Igralište: U Grošnici.
Sudija: Nebojša Strahinjić (Kraljevo).
Pomoćnici: Stevan Lazović, Jovan Filipović (takođe iz Kraljeva).
Strelci: Stević u 25. i Milan Živak u 73, a Marić u 78. minutu za Gružu.

VODOJAŽA: Marko Živak, Todorović, Đokić, Ivković (Dajić), Danlović, Tanasijević, Stević (Milan Živak), Vasiljević, Blagojević, Mijaličić, Kovačević (Despotović).

GRUŽA: Milošević, L. Marić (Stanišić), Smolović, Marković, Obradović (Jošović), Terzić (Živančević), Maslak, A. Marić, Mijailović, Jevtović, Raković.

Ekipa Sušice definitivno predstavlja prijatno iznenađenje za sve ljubitelje fudbala u Kragujevcu ove sezone, budući da se ovaj klub poslednje dve godine kroz baraž mečeve spašavao ispadanja iz Zone. I posle sedam kola Sušičani su neporaženi, uz učinak od četiri pobede i tri remija, pa sa 15 bodova dele drugo i treće mesto sa Gružom.

Da li je ovaj uspeh slučajan ili ne, Sušica treba da potvrdi narednog vikenda u susretu sa Grošničanima, čiji teren kao domaćin koristi zbog požara u svojim službenim prostorijama.

Fudbaleri Šumadije 1903 u subotu su neprijatno iznenadili svoje navijače minimlnim porazom na Bubnju od Trepče. Ovo je bio drugi poraz izabranika trenera Slobodana Staševića u ovoj sezoni, ali se veruje da će podmlađeni sastav doskorašnjeg srpskoligaša uspeti da se oporavi i ostane u borbi za vrh tabele. Ekipa sa Bubnja pala je na šesto mesto sa tri boda zaostatka u odnosu na vodeću Vodojažu.

U narednom kolu Šumadija ima veliki ispit protiv novajlije Reala u Podunavcima, koji je u prethodnoj utakmici pobedio Slogu u Kraljevu.