Vodojaža učvrstila vođstvo pobedom u Korićanima

Kategorija: Fudbal

Fudbaleri Vodojaže obezbedili su bodovnu prednost za očuvanje vodeće pozicije.

Posle 29. kola Prve gradske lige Grošničani su juče osvajanjem bodova u Korićanima i sa utakmicom manje od Srbije, koja je poražena na Bubnju, povećali vođstvo na pet bodova i sve su bliži osvajanju prvog mesta i povratak u viši stepen takmičenja.

Fudbaleri Korićana nastupili su bez nekoliko standardnih prvotimaca zbog povreda i kartona, a to su iskoristili Grošničani i zabeležili važnu pobedu u trci sa Srbijom iz Ilićeva u borbi za prvo mesto. Međutim, podmlađena ekipa domaćina pružila je dobar otpor lideru na tabeli, ali samo u prvom poluvremenu.

Pogotkom rezerviste Kojadinovića u 52. minutu, posle kornera, koji je izveo Milojičić, Korićani su došli u vođstvo i nagovestili da može doći i do iznenađenja, ali to se nije desilo. Kvalitetnija ekipa Vodojaže uspela je da preokretom obezbedi pobedu.

Do izjednačenja došlo je velikom greškom golmana Matanovića. Kapiten Grošničana Vuković je u 52. minutu centrirao sa ugla, a golman Korićana je boksovao loptu, umesto preko prečke, u svoju mrežu. Drugi pogodak postigao je Vuković preciznim udarcem sa 20 metara. Pobedu Grošničana „overio“ je Stević iz slobodnog udarca.

– Nastupili smo desetkovani, posle isključenja trojice naših igrača na prethodnoj utakmici u Kutlovu, a još neki igrači su pauzirali zbog kartona i povreda. Zbog toga smo bili prinuđeni da protiv Vodojaže poverenje ukažemo četvorici omladinca, koji su odigrali dobro, ali smo nespretnim intervencijama golmana primili golove i izgubili utakmicu, moram reći, od jačeg protivnika – ocenio je Žarko Biorac, trener Korićana jučerašnji poraz od Vodojaže.

KORIĆANI – VODOJAŽA 1:3 (0:0)

Igralište: U naselju Korićani. Gledalaca: oko 200. Sudija: Đoorđe Stevanović. Pomoćnici: Veljhko Stanojević i Milan Andrić (svi iz Kragujevca). Srelci: Kojadinović u 52. za Korićane, a Matanović (autogol) u 58, Vuković u 67. i Stević u 76. minutu za Vodojažu. Žuti kartoni: Lazović, Mijaličić, Đoković (Korićani), Stević i Đokić (Vodojaža).

KORIĆANI: Matanović, Timotijević, Đulčić, Kesić, V. Ćpajak, Stefan Lazović, N. Čpajak (od 46. Kojadinović), Mijaličić, Živković, Srećko Lazović, Đoković.

VODOJAŽA: Šarac, Dajić, Đokić, Ivković (od 89. Mladenović), Komatina, Vasiljević, Stević, Vuković, Miladinović, Milosavljević (od 90. Varjačić), Sretenović.

Glavni konkurent Vodojaži ekipa Srbije iz Ilićeva neočekivano je izgubila bodove na Bubnju od Zastave sa 0:1 i sebi otežala posao oko osvanja prvog mesta i direktnog plasmana u Zonu, što je bio cilj ovog kluba.

U ostalim susretima 29. kola Prve gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Kutlovo – Partizan (C) 2:0, Kolonija – Šumadinac KG 4:1, Budućnost (R) – Borac (D) 2:3, Mladost (P) – Erdoglija 1931 3:1, Šumadija 1934 – Sloga (D) 1:0, Ćava – Jadran 0:1, Sloboda (G) – Jedinstvo 0:3.

U vođstvu je Vodojaža sa 73 boda i utakmicom manje, a druga je Srbija sa pet bodova manje.

U narednom kolu Vodojaža dočekuje Koloniju, a Srbija je u derbiju domaćin ekipi Budućnosti iz Resnika.

U Drugoj gradskoj ligi situacija oko ovajanja prvog mesta je neizvesnija, jer konkurišu tri ekipe. Iako je juče poražena u gostima od Košutnjaka 0:2, ekipa 21. oktobra zadržala je prvu poziciju sa 33 boda. Na drugom i trećem mestu sa samo bodom manje su Bagremar, koji je pobedio Divostin sa 6:0 i Pobeda iz Beloševca, koja je juče u 18. kolu bila slobodna. U narednom kolu je derbi u Beloševcu između Pobede i Bagremara, a 21. oktobar dočekuje Seljaka iz Cvetojevca.