Vojvodina izborila majstoricu

Odbojkaši Radničkog propustili su priliku da u četvrtoj utakmici polufinalne serije plej ofa Viner štediša lige ostvare pobedu nad Vojvodinom i time izbore plasman u finale.

U meču koji je odigran u maloj sali “Spensa“, Novosađani su trijumfovali sa 3:2, iako je kragujevački tim imao vođstvo od 1:0 i 2:1. Po setovima bilo je 15:25, 25:22, 19:25, 27:25 i 15:12 u korist domaćina, koji je time izborio petu utakmicu i zadržao nadu da je moguć plasman u samu završnicu.

Od starta meča viđena je dobra igra gostujućeg tima. Jakim i preciznim servisom Kragujevčani su opteretili prijem Novosađana, na meti je bio Veselinović. Njega je kod 13:6 za Radnički zamenio Mihajlo Stanković koji u nastavku nije imao lak zadatak jer su Ilića i Nemeta skroz pomerili prijem Vojvodine, samim tim i dizanje.

Greške Mrdaka u napadu, učinili su da gosti povedu 16:8, posle i 20:12. Protivnik je preko Nemata i Ćirovića zabeležio nove poene (23:13), posle čega je Vojvodina otišla na tajm aut, ali ni to nije pomoglo domaćinu – 15:25.

Od starta drugog perioda viđen je nešto bolji prijemu domaćih. Posle as poena Andrije Gerića Vojvodina je stekla prednost od 8:5, čime su najavili bolju igru u nastavku meča. Radnički je u ovom periodu imao slab prijem, pa je Dejan Matić bio primoran da pravi izmene. Ipak, sjajni Martinović je uspostavio ravnotežu na mrežio i bio je glavni bloker u trenucima kada se rezultat lomio. Vojvodina je smanjila greške što je donelo rezultat.

Na servis Ilića, dobar blok Kragujevčana i nekoliko uzastopnih poena Đorđevića, Radnički je poveo 8:4. Međutim, posle dobrih servisa Stevanovića, trener Salatić je u igru vratio Veselinovića i posle nekoliko njegovih dobrih poteza, Vojvodina je preokrenula rezultat na 14:13.

Tada je potez seta načinio trener Matić, zamenio dijagonalu tehničar-korektor i mladi Janko Ivović mu se odužio sa tri uzastopna poena (jedna blok) za vođstvo 16:14. Do kraja seta vratio se i Nemet u igru, nastavio da bude glavna opasnost za Novosađane i gosti su došli do velike prednosti 24:18 (posle nekoliko grešaka Vojvodine).

Neizvesna završnica četvrtog seta u kojoj su glavnu ulogu odigrali Veselinović i Ivović pripala je domaćinu. Vojvodina je kontrolisala ceo četvrti set, ali je opet mogla u završnici da prospe sve dobro što je do tada uradila.

Od 21:19 Veselinović je bio glavna napadačka opcija domaćih, što su Kragujevčani vremenom shvatali i iskoristili kontra napad preko Nemeta za izjednačenje koje je bilo na snazi do 25:25. Iskusni Đorđević je tada pogrešio servis, a na set lopti kontra napad je iskoristio Ivović i izborio peti set za domaće.

Dosta greška asa obe strane, od 4:5 Vojvodina je napravila seriju 4:0 i činilo se da je napravila odlučujuću razliku, blokirao je Mrdak i dva puta poentirao Gerić. Održavao je domaćin prednost od 12:9, ali onda je Đorđević napravio dva uzastopna poena, vratio neizvesnost na 12:11, ali Vojvodina nije htela da prokocka šansu, već je meč mirno privela kraju i izborila posle velike majstoricu.

Vojvodina NS seme – Radnički 3:2 (15:25, 25:22, 19:25, 27:25, 15:12)

Dvorana: SPC „Vojvodina”.