Vojvodina odnela tri boda iz „Jezera“

odbojkaOdbojkaši Radničkog poraženi su na startu nove sezone u Viner štediše ligi od novosadske Vojvodine sa maksimalnih 0:3 (23:25, 22:25, 18:25). Borili su se mladići u crvenim dresovima koliko su mogli, ali su Novosađani ipak bili isuviše tvrd orah.

Veliku priliku Radnički je propustio u prvom setu, kada je vodio sa 20:17, a onda gostima dozvolio da vežu četiri poena i dođu do preokreta u finišu seta.

Odlično je Radnički otvorio i drugi period, poveo sa 5:1, ali su odbojkaši Vojvodine do prvog tehničkog tajm-auta preokrenuli na 8:7. Brzo su gosti došli do tri poena prednosti (12:9) i to zadržali sve fo finiša seta, kada Radnički uspeva da se približi na 23:22, ali su Novosađani uspeli da vežu dva poena i dobiju i ovu deonicu.

U trećem setu Kragujevčanima je ponestalo i snage i motivacije. Vojvodina je vodila sa 8:1 već na prvom obaveznom predahu i rešila ovaj set na kraju sa 25:18.

Odličnu partiju u redovima pobedničkog tima pružio je Milan Katić sa 20 poena, a pridodali su mu se Luburić sa 15 i Stanković sa 10 poena. Kod Kragujevčana Premović je zabeležio 13 poena, a Perović 10.

Izabranicima trenera Ristovića nema se šta zameriti, jer su pružili i više nego dostojan otpor favorizovanom protivniku. Narednog vikenda Radnički će gostovati Đerdapu u Kladovu.

Radnički – Vojvodina NS seme 0:3 (23:25, 22:25, 18:25)

Dvorana: SRC „Jezero“.