Vojvodina prejaka za košarkašice Radničkog

zkk-radnicki-2016

Košarkašice Radničkog porazom su stratovale u Prvoj ženskoj košarkaškoj ligi Srbije. One su sinoć, u hali „Gordana Goca Bogojević“, izgubile od novosadske Vojvodine sa 90:105 (25:35, 22:17, 21:26, 22:27).

Gošće su bolje otvorile meč, povele sa 10:4 u 3. minutu, ali su košarkašice Radničkog ubrzo smanjile tu prednost i čak došle do prvog vođstva u 7. minutu utakmice (19:18). Međutim, Vojvodina potom pravi seriju 17:6 i prvu četvrtinu završava sa „plus 10“ (35:25).

Kragujevčanke su sjajno otvorile drugi period igre i za samo pet minuta, serijom 14:0, preuzele vođstvo (39:35). Ipak, pri rezultatu 41:39 za domaće, gošće vezuju sedam uzastopnih poena i odlaze na poluvreme sa pet poena prednosti – 52:47.

U trećoj četvrtini Novosađanke uspevaju da održe stečeno vođstvo, a na kraju ovog perioda dolaze i do dvocifrene prednosti (78:68). U poslednjoj deonici košrakašice Radničkog nisu imale snage, ni iskustva, da značajnije pariraju ekipi Vojvodine, koja je na kraju zabeležila zaslužen trijumf

U ekipi Radničkog istakle su se Dušica Đorđević sa 19 poena (indeks 23), Bojana Stevanović sa 18 poena, Dragana Nikolić je dodala 13, a Sanja Dimić 12 koševa.

U pobedničkoj ekipi sjajna je bila Jovana Pašić, koja je utakmicu završila sa indeksom 36 i 27 poena, a dostojnog pratioca imala je u Marijani Čorto, koja je takođe nanizala 27 poena.

Naredne subote Radnički će ponovo biti domaćin, ovoga puta ekipi Kraljeva.