Vojvodina zaustavila Kragujevčane u Kupu Srbije

KVK RadnickiVaterpolisti kragujevačkog Radničkog 2012 nisu uspeli da se plasiraju na finalni turnir Kupa Srbije, pošto im se na tom putu isprečila novosadska Vojvodina, koja je sinoć na bazenu Slana bara slavila sa 14:5 (4:2, 3:3, 3:0, 4:0), u četvrtfinalu ovog takmičenja.

Kragujevčani su održavali rezultatski priključak u prvom poluvremenu, ali su u trećoj i četvrtoj četvrtini u potpunosti stali, što je domaćin iskoristio i došao na kraju do ubedljive pobede.

U ekipi Radničkog Luka Bosić bio je najefikasniji sa dva pogotka, a u strelce su se upisali i Vukašin Ganić, Vuk Jelača i Uglješa Panić. Kod Novosađana je prednjačio Marko Marčeta sa četiri gola.

VOJVODINA – KVK RADNIČKI 2012  14:5 (4:2, 3:3, 3:0, 4:0)

NOVI SAD
Bazen: „Slana bara“
Gledalaca: 200
Sudije: Petrović (Zrenjanin) i Kiš (Novi Sad).
Isključenja: Vojvodina 14, KVK Radnički 13
Peterci: Vojvodina 1 (1)

VOJVODINA: Filipović (7 odbrana), Marić, Maksimović 2, Čabrilo 2, Mitrović, Prekogačić 1, Zamit 1, Rogač 1, Tubić 1, Vasić 2, Marčeta 4, Vitorović. Trener: Vladimir Cukić.

KVK RADNIČKI: Đeraković (3 odbrane), Mladenović, Stanojević, Gavrić 1, Jelača 1, Bogdanović, Panajotović, Vulović, Bojović, Bosić 2, Panić 1, Radovanlija, Gavrilović, Tanasijević. Trener: Uroš Stevanović.

Pored Vojvodine, na finalni turnir Kupa Srbije plasirali su se još i Crvena zvezda i Partizan, a poslednji učesnik ovog turnira biće poznat nakon duela Valjeva i Šapca, koji je na programu sutra od 18 časova.