Vrbas prejak za Kragujevčanke

Radnički je poražen od Vrbas Medele 54:69 (13:17, 8:13, 14:19, 19:20), u prvoj utakmici osmog kola Prve A lige u košarci za žene.

Na parketu hale “Gordana Goca Bogojević“ Vrbašanke su povele od samog početka utakmice. Do prvog i poslednjeg izjednačenja na utakmici Radnički je došao u osmom minutu pogotkom Nikoline Milić (11:11). Do kraja ove deonice Vrbas je postigao šest a Radnički dva poena, pa se prvih 10 minuta završilo vođstvom gošći, 13:17.

U drugoj četvrtini skoro isto kao i u prvoj. Čvrsta odbrana gošći nije dozvolila Kragujevčankama da postignu više od 8 poena, pa je na poluvremenu bilo 21:30.

U nastavku je zaostatak košarkašica Radničkog postao dvocifren. Pokušavale su izabranice trenera Vesne Despotović da uhvate priključak, ali sve što su uspele da urade bilo je da razliku smanje na “minus 7“, 42:49, u 33. minutu susreta. Ponovo su gošće pojačale ritam i na kraju stigle do rutinske pobede.

Najefikasnija košarkašica na susretu bila je Emina Demirović koja je za pobednički tim zabeležila 27 poena (10 skokova) i jedina je u svom timu imala dvocifren učinak. U taboru Kragujevčanki briljirala je Nikolina Milić koja je susret završila sa 23 postignuta koša i čak 19 uhvaćenih lopti, za indeks korisnosti 39!

Radnički je trenutno osmi na tabeli sa 11 bodova i skorom od tri pobede i pet poraza. U narednom kolu Kragujevčanke gostuju u Jagodini, ekipi koja još uvek nije ostvarila pobedu.