Vrščani odneli bodove iz Kragujevca

Stonoteniseri Faksa poraženi su u 5.kolu Super lige Srbije u II kragujevačkoj gimnaziji pred 50 ljubitelja stonog tenisa od ekipe Vršca sa 1:3. Bio je ovo četrvrti uzastopni poraz Lavova. Stonoteniser Faksa, Đorđe Pejak, odlično je započeo meč, poveo sa 7:4 protiv Branka Anušića. Međutim, dolazi do velikog preokreta u kojem Anušić osvaja sedam poena za redom i set. U naredna dva seta Pejak je osvojio samo 8 poena.

U II meču, iskusni Milorad Glišić ništa nije mogao protiv raspoloženog Đana koji je bio ubedljiv.
Jedini poen ekipi iz Kragujevca doneo je juniorski reprezentativac naše zemlje Boris Mihailović porazivši godinu dana mlađeg Đuriša sa 3:0. Prava borba viđena je u II setu ovog meča koji je odigran na razliku i pripao je našem takmičaru. U tom trenutku Faks je smanjio na 1:2. Nada je polagana u Pejaka koji je imao zadatak da pobedi i izjednači. Međutim, još jedno odlično izdanje Đana i pobeda kojom je postavljen i konačan rezultat ovog meča. Bodovi putuju za Vršac, a priliku da prekine niz od 4 poraza Faks će imati u 6.kolu u kojem gostuje slabašnoj ekipi Vojvodine u Novom Sadu.

Faks – Vršac    1:3

Đorđe Pejak – Branko Anušić  0:3   (7:11, 4:11, 4:11)
Milorad Glišić – Branislav Đan   0:3    (6:11, 6:11, 7:11)
Boris Mihailović –  Emil Đuriš    3:0   (11:2, 17:15, 11:4)
Đorđe Pejak – Branislav Đan 0:3   (8:11, 8:11, 7:11)