Zagreb ubedljiv u duelu sa Kragujevčanima

RK Radnicki - RK Zagreb

Očekivano, rukometaši Radničkog poraženi su u Zagrebu od istoimenog tima u utakmici 16. kola SEHA lige rezultatom 29:45 (15:26).

Razlika u kvalitetu između ova dva tima bila je jasna od prvih minuta meča. Trener Zagrepčana Veselin Vujović iskoristio je ovaj meč da odmori nekolicinu glavnih igrača u svom timu i priliku pruži igračima koji se nalaze u drugom planu, a oni su pak, u želji da se dokažu treneru, napunili mrežu Kragujevčana do vrha.

Već na poluvremenu Zagreb je imao jedanaest golova prednosti, a u nastavku je ta prednost samo još više narasla. Briljirali su golmani domaćeg tima; Stevanović je zabeležio 12, a Ivić 11 odbrana. U taboru Kragujevčana najraspoloženiji za igru bio je Rajičević sa 8 golova, dok je Bosić postigao 5 pogodaka.

Sledeće subote Radnički će u „Jezeru“ dočekati Tatran iz Prašova.

Radnički – PPD Zagreb 29:45 (15:26)

ZAGREB
„Kutija šibica“
Gledalaca: 500
Sudije: Kolevski i Krkačev (Makedonija)
Sedmerci: Radnički 6 (6), PPD Zagreb 4(4)
Isključenja: Radnički 4 minuta, PPD Zagreb 2 minuta

RADNIČKI: Lekić (2 obrane), Petrović (4 odbrane), Pralica 3, Prodanović 3, Janićijević, Gugleta 4, Mošić 1, Spasić, Milinčić, Simić, Davidović 1, Tomić, Šmigić 1, Bosić 5, Ervačanin 3, Rajičević 8

PPD ZAGREB: Stevanović (12 odbrana), Ivić (11 odbrana), Mihić 4, Brozović 4, Stepančić, Čelica, Šprem 5, Čorić 5, Šebetić 4, Raković 4, Šušnja 2, J. Valčić 1, Mandalinić 6, Obranović 4, Vuglač 1, Pavlović 5