Zapažen nastup kragujevačkih plivača u Kruševcu

Zlatna stafeta PK FokaU subotu, 4. jula, u Kruševcu je održano drugo letnje kolo prvenstva centralne Srbije. Učešće su uzela i tri kragujevačka plivačka kluba Foka, Pirat i Radnički.

Po broju osvojenih medalja najuspešniji su bili članovi Pirata. Oni su zauzeli treće mesto u generalnom plasmanu sa 27 osvojenih odličja – osam zlata, devet srebra i deset bronzi. Zlatne medalje pripale su Nemanji Ćiriću (800m slobodno), Davidu Šapiću (200m mešovito), Kristini Šljivić koja je trijumofovala u čak tri kategorije (800m slobodno, 50m prsno i 200m mešovito), Đurđi Tošić (200m mešovito), te štafetama mlađih pionira i pionirki na 4x50m slobodno.

Plivači kragujevačke Foke osvojili su ukupno 6 medalja – četiri zlata i po jedno srebro i bronzu. Najsjajnijim priznanjima okitili su se Ljubica Belić i Aleksa Đorđević na 200m delfin, Dunja Mihailović na 50m prsno, te štafeta mlađih pionirki na 4x50m slobodno.

Što se plivača Radničkog tiče, oni su osvojili 5 medalja –  dva zlata, dva srebra i jednu bronzu. Oba zlata za ekipu Radničkog osvojio Lazar Karić u disciplinama 100m i 800m slobodno.

Na slici: zlatna štafeta Foke na 4x50m slobodno