Zastava krči put do jesenje titule (FOTO)

Ekipa Zastave, za 26.11.2016 copy
Fudbaleri Zastave današnjom pobedom povećali su šanse da ostvare svoj cilj – titulu jesenjeg prvaka

U derbiju odloženog drugog kola Druge gradske lige, ekipa Zastave danas je kao gost pobedila Bagremar, pogotkom Gavrila Nikčevića iz jedanaesterca, pa je tako, zahvaljujući boljoj gol-razlici, trenutno preuzela vodeću poziciju na tabeli od Erdoglije sa 25 bodova.

Na tvrdom terenu u Staroj radničkoj koloniji gradski drugoligaš sa Bubnja, iako je nastupio bez nekih prvotimaca koji su kažnjeni posle utakmice u Korićanima, odigrali su sigurnije u odbrani i sa minimalnih 1:0 osvojili bodove u derbiju ovog kola. Bila je to ravnopravna igra dve ekipe koje konkurišu Erdogliji i Maršiću za prvo mesto i plasman u prvu gradsku ligu.

Sa utakmice Bagremar - Zastava 0 1, za 26.11.2016 copyFudbaleri Zastave (crveni dresovi) sačuvali su stečenu prednost iz prvog poluvremena

Treba napomenuti da je utakmicu dobro vodila sudijska trojka sa liste Srpske lige „Zapad“,  na čelu sa Pavlom Ilićem, u kojoj je bila i Zorana Punoševac, sudija Prve lige Srbije za žene.

Kapiteni Milosevic (Zastava) i Bozic (Bagremar) sa sudijama copyKapiteni Zastave Slobodan Milošević i Bagremara Nikola Božić sa sudijskom trojkom pred početak utakmice

U prvom poluvremenu Bagremar je opasnije napadao, ali su njegovi igrači pokazali da im je završnica slabija strana.

Zastava je došla u vođstvo posle kontranapada u 25. minutu. Posle nabacivanja lopte pred gol Danijela Tomaševića, lopta je pogodila u ruku Stefana Lazovića i sudija Ilić je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gavrilo Nikčević i postigao gol, koji je, kako se pokazalo na kraju, bio dovoljan za važnu pobedu gradskog drugoligaša sa Bubnja.

Gavrilo NikacevicGavrilo Nikčević, strelac pobedonosnog pogotka za Zastavu iz jedanaesterca

Posle ovog pogotka fudbaleri Bagremara krenuli su ofanzivnije, ali su propustili tri prilike za izjednačenje. Lazar Tomić se nije snašao pred golom Zorana Lukića, a uporni Mirko Nikolić prvi put je glavom loptu poslao preko prečke, a u 40. minutu pravo u ruke golmana Zastave.

U 57. minutu Bagremar je preko Nikolića postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda. Fudbaleri Zastave su dobro čuvali stečenu prednost, a kontranapadima pokušavali da uvećaju prednost.

Deset minuta pre kraja susreta Stefan Ljušić nije iskoristio priliku da loptu pošalje u prazan gol, kada je golman Bagremara izašao van 16 metara i izgubio loptu u duelu sa Nikčevićem.

Ekipa Bagremara, za 26.11.2016 copyEkipa Bagremara nije iskoristila svoje šanse i izgubila je bodove u današnjem derbiju protiv Zastave

Posle ovog poraza ekipa Bagremara, koju vodi trener Dragan Vukomanović, nekadašnji igrač Radničkog i Zastave, umanjili su svoje šanse za prvo mesto, ali su ostavili dobar utisak, jer u svojim redovima imaju nekoliko kvalitenih igrača, čak i za viši rang.

BAGREMAR – ZASTAVA 0:1 (0:1)

Igralište: FK Kolonija.
Gledalaca: 50.
Sudija: Pavle Ilić.
Pomoćnici: Zorana Punoševac i  Nikola Kostić (svi iz Kragujevca).
Strelac: Nikčević u 25. minutu iz jedanaesterca.
Žuti kartoni: Dimitrijević, Nikolić (Bagremar), Petrović, Erić  sa klupe (Zastava).

BAGREMAR: Tomašević, Miletić, Jošović (od 54. Stojanović), Dimitrijević (od 80. Babić), Despotović, Lazović, Jevtić, Božić, Nedeljković, Tomić, Nikolić.

ZASTAVA: Lukić, Premović, Osmani, Milošević, Lazarević, Nikčević, Ljušić, Čekrlić (od 18. Petrović – od  90. Radojičić), Prodanović, Veselinović (od 89. Erić), Tanasković.

Danas je odigran još jedan susret Druge gradske lige. Korićani su na svom terenu deklasirali ekipu 21. oktobra sa 4:0. Preostali susreti odigraće se sutra, a sastaju se: Erdoglija 1931 – Kremenac, Azbest – Seljak (C), Hajduk – Divostin, Žeželj – Košutnjak, dok je Maršić slobodan.

U narednom kolu, kojim se završava jesenja polusezona u Drugoj gradskoj ligi, Zastava na Bubnju dočekuje ekipu Maršića i taj derbi, najverovatnije, doneće odluku o jesenjem prvaku u Drugoj gradskoj ligi Kragujevca, dok 21. oktobar gostuje Košutnjaku.

U poslednjem kolu jesenje polusezone u Prvoj gradskoj ligi, danas su odigrana prva dva susreta i oba su završena bez pobednika. Ćava i Mladost iz Pajazitova odigrali su 2:2, a susret Vinogradi – Kutlovo završen je rezultatom 1:1.