Zastava preokretom obezbedila pobedu u derbiju (FOTO)

Zastava
Radost fudbalera Zastave posle današnje pobede u derbiju sa Maršićem

Danas su odigrane utakmice odloženog trećeg kola Druge gradske lige Kragujevca, poslednjeg u jesenjoj polusezoni. Fudbaleri Zastave su u derbiju pobedili jednog od konkurenata za prvo mesto, ekipu Maršića, sa 4:1 (1:1), zahvaljujući efikasnijoj igri u drugom poluvremenu. Dvostruki strelac bio je Nikčević, a po jednom su se u listu strelaca upisali Milošević i Ljušić.

Bio je to derbi dve ekipe koje konkurišu za prvo mesto i ulazak u viši rang takmičenja, Prvu gradsku ligu. Na tvrdom terenu na Bubnju, ali i zahvaljujući brojčano slabijem protivniku, koji je skoro celo drugo poluvreme odigrao sa igračem manje zbog isključenog kapitena Branimira Milivojevića, bolje su se snašli fudbaleri Zastave. Uspeli su da anuliraju vođstvo Maršića, preokrenu rezultat u svoju korist i zabeleže devetu pobedu u ovoj polusezoni, pa će prezimiti na drugom mestu sa istim brojem bodova sa vodećom Erdoglijom 1931.

Sa utakmice Zastava - Marsic 4 1, za 4.1.2.2016 copyFudbaleri Zastave (crveni dresovi) boljom igrom u drugom poluvremenu obezbedili pobedu

Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav ishod današnjeg susreta na Bubnju. Posle dva pokušaja Nikčevića i Ljušića da dovedu Zastavu u vođstvo i Maršića preko kapitena Milivojevića, prvi su se, ipak, radovali gosti. U 38. minutu Dalibor Janićijević je iz slobodnog udarca sa oko 20 metara savladao golmana Zorana Lukića i doveo Maršić u vođstvo od 1:0. Međutim, ovaj pogodak kao da je probudio napadače domaćina, koji su u 44. minutu uspeli da izjednače rezultat. Sa desne strane šutirao je iskusni Stefan Ljušić, savladao golmana gostiju Marka Vujića i eliminisao prednost Maršića.

U drugom poluvremenu gledaoci su videli dominaciju Zastave. U 47. minutu dirigent odbrane Maršića Milivojević, kao poslednji igrač, oštro je startovao nad napadačem domaćina Gavrilom Nikčevićem, a sudija Pavle Ilić, inače sa liste Srpske lige „Zapad“, pokazao mu je crveni karton i put u svlačionicu. To je olakšalo posao Zastavi, koja je u 54. minutu uspela da postigne drugi pogodak i preokrene rezultat u svoju korist. Kapiten Uroš Aćimović je sa leve strane centrirao na drugu stativu, gde se našao Nikčević i iz prve, volej udarcem, zatresao mrežu Vujića za 2:1.

Milosevic, Nikcevic i LjusicRaspoloženi strelci Zastave Slobodan Milošević, Gavrilo Nikčević i Stefan Ljušić postigli četiri gola

Do kraja susreta Maršić je uputio samo dva ozbiljnija udarca na gol Zastave, koja je nadmoćniju igru krunisala sa još dva gola. U 77. minutu Slobodan Milosavljević je povećao prednost Zastave na 3:1, a Nikčević svojim drugim pogotkom na utakmici postavio konačan rezultat današnjeg derbija na Bubnju – 4:1 za domaćina.

U redovima Zastave posle utakmice provejavalo je zadovoljstvo, jer su osvojeni važni bodovi.

Ekipa Maršića je pokazala da je jak protivnik, ali joj je crveni karton poremetio igru. Posle našeg izjednačenja, oni su se otvorili i mi smo uspeli da iskoristimo šanse i pobedimo. Sa nekoliko planiranih pojačanja očekujemo dobre igre u prolećnom delu prvenstva, kako bi ostvarili naš ciljpovratak u Prvu gradsku ligu – rekao je za KG sport Goran Gajić, predsednik Zastave.

Ivica Vukosavljević, nekadašnji igrač Zastave, zbog povrede nije igrao za Maršić, ali je vodio ekipu sa klupe i čestitao je domaćinu na pobedi.

Ovo je bio pravi derbi, jer se i mi i Zastava borimo za viši rang. Mislim da nas je sudija kod rezultata 1:0 oštetio što nije dosudio prekršaj za nas, a skoro isti start našeg kapitena kaznio crvenim kartonom. Čestitam Zastavi na pobedi, ali mi ne odustajemo od prvog mesta. Pokušaćemo u zimskoj pauzi da se pojačamo sa 4-5 igrača. Imamo i bolji raspored, jer nam konkurenti dolaze u Maršić. Biće uzbudljiv prolećni deo u kojem ćemo pokušati da povratimo prvoligaški status –  optimista je Vukosavljević.

Ivica Vukosavljevic, sa igracima Marsica u pauzi izmedju dva poluvremena, za 4.12.2016 copyEkipa Maršića sa Ivicom Vukosavljevićem (desno) i pored poraza, ne odustaje od prvog mesta

ZASTAVA – MARŠIĆ 4:1 (1:1)

Stadion: Prvi pomoćni teren na Bubnju.
Gledalaca: 50.
Sudija: Pavle Ilić.
Pomoćnici: Nikola Đorović i Zorana Punoševac (svi iz Kragujevca).
Žuti karton: Živković (Zastava).
Crveni karton: B. Milivojević (Maršić) u 47. minutu.

ZASTAVA: Lukić, Premović, Osmani (od 72. Tanasković), Aćimović, Živković, Milošević, Nikčević, Ljušić, Kelrlić, Prodanović, Veselinović (od 67. Živanović).

MARŠIĆ: Vujičić, Gušani, Pušonjić, A. Milivojević, B. Milivojević, Pavlović, Janićijević, Mirković (od 62. Rašković), Marković, Vladimirović, Milosavljević.

U ostalim susretima zaostalog trećeg kola Druge gradske lige postignuti su sledeći rezultati: Košutnjak – Bagremar 3:1, Divostin – Žeželj 2:3, Seljak (C) – Hajduk 1:1, 21. oktobar – Azbest 2:1 (prekid u 65. minutu jer je gostujuća ekipa ostala sa sedam igrača), Kremenac – Korićani 2:5, a slobodna u ovom kolu bila je Erdoglija 1931.

UntitledTabela posle dvanaest odigranih kola (Izvor: fsgkg.org.rs)

Posle današnje pobede Zastava je sustigla vodeću Erdoglija 1931 i sa istim brojem bodova (28), ali sa slabijom gol-razlikom za dva gola, prezimeće na drugom mestu.