Železničar ponovo „otkinuo“ bod „Tigricama“

TigriceRukometašice kragujevačkog Radničkog i Železničara iz Inđije remizirale su večeras u meču 13. kola Super lige Srbije, odigranom u hali „Jezero“ – 29:29 (13:14). Po drugi put ove sezone Inđijke su „otkinule“ bod šampionkama Srbije i izvesnoj meri im pokvarile šanse za prvo mesto na tabeli pred plej-of.

Gošće su od samog starta nametnule svoj ritam igre, na iznenađenje malobrojne publike u kragujevačkom „Jezeru“ i konstantno imale minimalnu prednost od jednog ili dva gola.

Na odmor su Inđijke otišle sa golom prednosti, a u nastavku meča nastavile su da muče odbranu „Tigrica“, koje nisu imale rešenja za svoje protivnice. U 40. minutu Železničar stiže do maksimalnih „plus četiri“ (20:16), ali su domaće rukometašice brzo uspele da se konsoliduju i čak dođu do potpunog preokreta i vođstva od 22:21 u 47. minutu.

Usledila je jako uzbudljiva završnica u kojoj su gošče bile bliže pobedi, ali je sjajna Sanja Radosavljević svojim pogotkom u poslednjim sekundama meča sprečila još veće iznenađenje.

Najbolja akterka susreta bila je Ivana Prijović, koja je postigla čak 13 golova. Sanja Radosavljević pogađala je gol Inđijki pet puta, a Anđela Janjušević četiri.

U ekipi Železničara Lidija Cvijić je postigla 8 golova, Aleksandra Stamenić 5, koliko i kapiten Suzana Miličić.

Nakon trijumfa ekipe Izvora u Jagodini, Radnički je povećao zaostatak za Aranđelovčankama na dva boda.

U narednom kolu izabranice Aleksandra Radosavljevića očekuje veoma teško gostovanje niškoj Naisi, koja trenutno zauzima treću poziciju na tabeli.

ŽRK Radnički  ŽRK Železničar  29:29 (13:14)

Kragujevac
“Jezero”.
Gledalaca: 200
Sudije: Srđan Lončarević, Dobrosav Knežević
Sedmerci:  Radnički 8(5), Železničar 2(0)
Isključenja: Radnički 8 min, Železničar 14 min

Radnički  : Ćosić (3 odbrana), Petrović, Stojković, Prijović 13, Tanić 1, Radosavljević 5, Radović, Simić 1, Lukić 2, Risović (9 odbrana), Dukić 1,Tatar 2, Veljković, Kulić, Janjušević 4.

Železničar : Ležaja (7 odbrana), Žigić, Stojsavljević, Krstić, Cvijić 8, Đurović 3, Bursać 3, Dragović, Pavlović 2, Žak, Kostić, Stamenić 5, Bojić, Anjol, Miličić 5, Bakša 3.