ŽKK Radnički: Poraz u Nišu za još veću strepnju

kosarkaKošarkašice Radničkog zabeležile su svoj trinaesti poraz u Prvoj ligi Srbije. Niški Student bio je bolji od Kragujevčanki i slavio rezultatom 79:71 (16:16, 25:13, 17:19, 21:23), u premijernoj utakmici 19. kola.

Sve do polovine druge četvrtine Kragujevčanke su se dobro držale i naizmenično smenjivale sa Nišlijkama u vođstvu. U 16. minutu tim Vesne Despotović imao je poen prednosti (29:28), što je, kako se ispostavilo, bilo njihovo poslednje vođstvo na meču.

Domaćin je za samo četiri minuta napravio seriju 13:0 i na poluvreme otišao sa dvocifrenom prednošću – 41:29.

Košarkašice Radničkog su pokušavale da se vrate u meč, smanjile na 46:42 polovinom treće deonice, ali je Student ponovo odgovorio sa deset vezanih poena i vratio dvocifrenu prednost, koju je znalački sačuvao do kraja susreta.

Kragujevčanke nisu imale pravo rešenje za večeras maestralnu Milena Vukićević, koja je ubacila 32 poena, uz 13 skokova i pet blokada, za čak 55 indeksnih poena na kraju. Tanja Ćirov joj je odlično asistirala sa 26 poena.

U ekipi Radničkog Bojana Stevanović je ostvarila dabl-dabl učinak sa 19 poena i 12 skokova. Po 14 poena postigle su Milica Cvetanović i Ivana Celić, a deset poena Sara Milošević.

Bio je ovo peti uzastopni poraz košarkašica Radničkog, kojim su dospeli u prilično nezavidnu poziciju na tabeli, tri kola pre kraja prvenstva.

Izabranice Vesne Despotović moraju da dobiju Vršac u narednom kolu i istovremeno se nadaju da će njihovi rivali u borbi za opstanak prosuti bodove uprotiv svojih rivala.