Zlata vredna pobeda odbojkaša Radničkog u Inđiji

odbojka

Odbojkaši Radničkog zabeležili su drugi vezani trijumf u Viner štediša ligi, pošto su u meču 12. kola slavili na gostovanju u Inđiji sa maksimalnih 3:0 (30:28, 25:21, 25:23). Bila je ovo treća pobeda Kragujevčana u sezoni, izuzetno značajna u borbi za opstanak u elitnom rangu.

Iako je domaćin imao ulogu favorita pred ovaj duel, Kragujevčani su predvođeni Vulovićem, Dačovićem i Premovićem pružili sjajnu partiju i odneli sva tri boda iz Inđije.

Već na samom startu videlo se da će ovo biti težak meč. Domaćin je imao blagu prednost tokom cele prve deonice, ali su odbojkaši Radničkog uspeli da na kraju dobiju ovaj set na razliku.

To kao da je dalo krila Kragujevčanima, koji u drugom setu pružaju još bolju igru i uspevaju da ga reše u svoju korist sa 25:21.

Dobro je Radnički startovao i u trećem setu, ali se domaći vraćaju u igru polovinom deonice. Usledilo je izjednačenje 16:16, da bi onda gosti dodali gas i poveli sa 21:17. Ipak, odbojkaši Inđije se nisu predali, već prave seriju od četiri uzastopna poena i smanjuju na 22:21. Kragujevčani u samom finišu uspevaju da dođu do meč lopte. Prvu su propustili, ali su drugu iskoristili i na kraju slavili važnu pobedu.

Već pomenuti trio Vulović-Dačović-Premović bio je najzaslužniji za trijumf Kragujevčana. Dačović je postigao 14, Vulović i Premović poen manje, a ne treba zanemariti ni Ivana Perovića sa 11 poena. U redovima domaćeg tima po 12 poena postigli su Škrbić, Janjić i Mićić, dok je Crnjanski zabeležio 11 poena na svom kontu.

Radnički je ovom pobedom pretekao Đerdap na tabeli i isplivao u sigurnu zonu. Narednog vikenda u Kragujevac stiže poslednjeplasirani Mladi radnik, što je lepa prilika da se ovaj trijumf iz Inđije potvrdi i napravi još jedan važan korak ka opstanku.