Zonaši miroljubivi na startu

fudbal

Proteklog vikenda odigrano je prvo kolo u zonskom rangu takmičenja.

U Zoni „Morava“ već na startu odigran je gradski derbi između Vodojaže i Slavije. Bila je to jako interesantna utakmica, koja je završena podelom bodova 1:1 (0:1).

Grošničani su u 33. minutu imali prilike da dođu do vođstva sa bele tačke, ali golman Slavije Šarac uspeo je da odbrani udarac Radojičića. Kazna za promašeni jedanaesterac usledila je kazna tri minuta kasnije, kada su gosti iz Bresnice poveli golom Kovačevića. Ipak, u 67. minutu dosuđen je novi kazneni udarac za domaće, koji je uspešno realizovao Petrović i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat ovog meča.

Povratnik u zonski rang takmičenja, ekipa Partizana iz Cerovca, uzela je bod na gostovanju Orlovcu u Mrčajevcima – 1:1 (1:0). Belopavlović je doveo domaće u vođstvo u 20. minutu, da bi u 69. minutu Nikolić izjednačio rezultat na asistenciju Stojanova.

Startovalo je takmičenje i u Zoni „Dunav“.

Šumadinac iz Brzana poražen je na svom terenu od Homoljca sa 0:2 (0:1). Gosti su do pobede došli nakon dve munjevite kontre. Najpre je u 36. minutu pogodio Stojković, da bi tačku na ovaj meč stavio Bajinović u 58. minutu.

Novi zonaš, ekipa Lepenice iz Badnjevca, koja svoje utakmice kao domaćin igra u Batočini, odigrala je na premijeri meč bez golova sa ekipom Mihajlovca 1934. Najbolju šansu na utakmici propustili su gosti na početku utakmice, kada je Simeunović pogodio okvir gola.

Izvor: Željko Marinković