Zvezda bolja od Radničkog u Pioniru

Košarkaši Radničkog u poslednjem kolu jesenjeg dela sezone pretrpeli poraz od Zvezde u Pioniru. Kragujevčani imali i veliku prednost u prvih dvadeset minuta, ali je Zvezda odigrala agresivnije i bolje u drugom poluvremenu i zasluženo upisala nove bodove. 87:73 (21:27, 21:19, 24:13, 21:14).

Prvo poluvreme Radnički je odigrao onako kako se od njega očekuje i srazmerno svom kvalitetu.

Teriko Vajt je pogađao, iskustvo Bojana Krstovića, koji je još uvek rekonvalescent, bilo je od velike važnosti.

Ratko Varda je dobro počeo utakmicu, ali je u skladu sa novim imidžom i brkovima, ipak imao posebnu motivaciju da dobro odigra u Pioniru, iz više razloga, pa je verovatno i pomalo „izgoreo“ u tolikoj želji.

Radnički je ušao hladnokrvno u utakmicu i dok je ta hladnokrvnost na gostujućem terenu trajala, Radnički je imao rezultatsku prednost.

Drugo poluvreme je pokazalo pravu snagu ovog tima Beograđana. Najkompletniji tim Zvezde poslednjih godina je krenuo da „sipa“ iz svih pozicija,  Simonović i Savović spolja, Skot i Nelson su igrali opuštenije, a onda se na nekih „plus sedam“ za Zvezdu probudio i Igor Rakočević… E tada je Zvezdu teško zaustaviti. Motivisani u napadu,  sjajnog ofanzivnog skoka, preciznih šuteva i sa čvrstom odbranom,  Beograđani su vrlo brzo podizali prednost, i sveli Radnički na 27 poena u drugih 20 minuta.

U ostvarenoj pobedi, domaće je predvodio najkorisnijig igrač utakmice Rakočević sa 20 poena. Po efikasnosti su ga pratili Savović – 14, Skot – 13 i Katić – deset poena.

MVP Radničkog Vajt ubeležio je 18 poena, već uobičajeno ga je sledio Ćapin – 16 poena, a dvocifreni su bili i Marković i Varda – po deset pogodaka. Do poena su još došli samo: Emening – devet, Sinovec i Krstović – po pet.

Miroslav Muta Nikolić, trener Radničkog:

“Nemam puno toga da kažem, svesni smo naših grešaka. Zvezda je bila agresivnija i zasluženo je pobedila. Bila je lepa košarka, borbena. Tražio sam ratnički pristup, ali je Zvezda u drugom poluvremenu ušla borbenije, agresivnije i mi se tu nismo snašli, pa smo izbacili neke lopte u aut“.

Stefan Sinovec, kapiten Radničkog:

“Čestitam Crvenoj zvezdi. Mi smo došli sa nadom, prvo poluvreme smo igrali u dobrom ritmu, ali smo na poluvreme otišli sa nedovoljnom razlikom. Znali smo da im je najjače oružje skok u napadu, bili su agresivniji i pobedili su“.

CRVENA ZVEZDA-RADNIČKI 87:73 (21:27, 21:19, 24:13, 21:14)