Adrijana Knežević srušila Radnički u gradskom derbiju

Košarkašice Šumadije savladale su Radnički u gradskom derbiju, u okviru 2. kola Prve lige Srbije, sa 64:59 (17:2, 11:17, 16:7, 20:23). Utakmicu je obeležila sjajna Adrijana Knežević, koja je sa dabl-dabl učinkom od 31 poena i 12 skokova predvodila Šumadiju do trijumfa.

Šumadija je odlično otvorila meč i povela sa 10:0, da bi na kraju uvodne deonice imale pet poena prednosti – 17:12. „Šumadinke“ su uspele da održavaju stečenu prednost u većem delu druge četvrtine, ali su u samom finišu popustile, a Radnički je to iskoristio i dobrom igrom došao do prvog vođstva na meču 29:28 u 20. minutu. Tim rezultatom je i završeno prvo poluvreme,

Nastavak meča donosi rezultatsku klackalicu u prvih pet minuta treće četvrtine, da bi onda košarkašice Šumadije dodale gas i u poslednji period ušle sa šest poena prednosti – 44:38. Radnički je poslednju priliku da dođe do preokreta imao pri rezultatu 51:49 za Šumadiju u 35. minutu, ali je onda na scenu stupila Kneževićeva, koja je bila inicijator serije 7:0, čime je i rešen pobednik ovog meča.

Pored pomenute Adrijane Knežević, u redovima Šumadije istakle su se i Celić sa 10, odnosno Ćulafić i Raković sa po 8 poena. U redovima Radničkog Milica Cvetanović je ostvarila dabl-dabl učinak od 13 poena i 11 skokova dok su po deset poena postigle Marina Lešnjak i Sanja Dimić.

U 3. kolu Šumadija će dočekati subotički Spartak, dok Radnički očekuje teško gostovanje ekipi Radivoja Koraća.