Atletičari Radničkog treći na kupu Srbije

Minulog vikenda odlične nastupe na finalu Kupa Srbije u Novom Sadu imali su atletičari Radničkog koji su u ekipnoj muškoj konkurenciji osvojili treće mesto, odmah iza Crvene zvezde i Vojvodine. Ovaj rezultat dobija na težini, ako se zna da su dva boljeplasirana rivala nastupila u kompletnim sastavima, dok su boje kragujevačkog kluba branila svega 11 atletičara.

Dvostruke pobede ostvarili su sprinter Miloš Savić, koji je bio bez premca u trkama na 100 i 200 metara, dok je izuzetno prijatno iznenadio mladi Lazar Anić, trijumfima u skoku u dalj i troskoku. Prema očekivanju, Darko Živanović je pobedio u trci na 3.000 metara stipl, a četvrto mesto mu je pripalo na duplo kraćoj deonici. Pobedu na 400 metara je ostvario u ovoj sezoni odlični Toma Todorović koji iz trke u trku popravlja najbolja ostvarenja u karijeri, dok je drugo mesto na 110 metara s preponama pripalo Aleksandru Milenkoviću. Pored pomenutih, od takmičara Radničkog nastupili su još Petar Ljušić, koji je osvojio šesto mesto u skoku u vis, dok je Nikoli Stojanoviću pripalo osmo mesto u skoku u dalj. Jedina atletičarka kragujevačkog tima Nataša Stamatović je takmičenje u skoku u dalj završila na desetom mestu.