Barseloneta potopljena u „Parku“

vk-radnicki-pro-reko

Vaterpolisti Radničkog su u sjajnoj atmosferi kragujevačkog „Parka“ ubedljivo savladali špansku Barselonetu sa 12:7, čime su se revanširali aktuelnom prvaku Evrope za poraz u prošlogodišnjem finalu Lige šampiona. Ovo je inače bila i prva pobeda Kragujevčana u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju, nakon dva početna poraza od Olimpijakosa i Pro Reka.

Gosti su bolje otvorili meč i golovima Gonzala Ečenikea poveli sa 2:0, ali su Kragujevčani preko Dedovića i Trajkovića izjednačili do kraja prvog perioda.

Do prvog vođstva na meču domaći tim je došao u finišu druge četvrtine preko centra Josipa Vrlića, ali je Albert Espanjol iz peterca omogućio gostima da na odmor odu sa nerešenim rezultatom – 6:6.

Treća četvrtina donosi znatno bolju igru Kragujevčana, koji su pogocima Dedovića, Čuka i Trajkovića uspeli da steknu dva gola prednosti pred odlučujuću deonicu – 9:7.

U četvrtom periodu vaterpolisti Radničkog su u potpunosti slomili rivala golovima Vuksanovića, Petkovića i Markovića, i tako stigli do prve pobede u Ligi šampiona.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Dedović sa tri gola, dok su Filip Trajković, Srđan Vuksanović i Marko Ćuk dodali po dva. Na drugoj strani prednjačio je trostruki strelac Gonzalo Ečenike.

U narednom kolu Radnički očekuje gostovanje italijanskoj Breši.

Radnički – Barseloneta 12:7 (2:2, 4:4, 3:1, 3:0)

Zatvoreni bazen Sportskog centra „Park“.
Gledalaca: 1.000.
Sudije: Atilo Paoleti (Italija) i Matan Švarc (Izrael).
Igrač više: Radnički 6(3), Barseloneta 10(2).
Dva igrača više: Radnički 1(1).
Peterci: Barseloneta 2(2).

RADNIČKI: Radić, Trajković 2, Toholj, Marković 1, Miličić, Vrlić 1, Ćirić, Basara, Vuksanović 2, Dedović 3, Ćuk 2, Petrković 1, Živojinović.

BARSELONETA: Pinedo, Siranji, Perone 1, Oneto, Espanjol 1, Minguel, Roka 1, Ečenike 3, Ubović 1, Fernandez, Eskribano, Tahul, Linares.