Beloševčani trijumfovali u derbiju

U izvanrednom sportskom ambijentu, fudbaleri Pobede Beloševac danas su zaslušeno slavili u derbiju 25. kola Zone „Morava“, u susretu sa drugoplasiranom Mokrom Gorom sa 3:0. Ovim trujumfom Beloševčani su otklonli sve dileme ko će ove sezone u viši rang – Srpsku ligu. Posle ove pobede imaju 9 bodova prednosti u odnosa na prvog pratioca Mokru Goru i sada se može reći da su srpskoligaši, iako je ostalo da se odigra još pet kola.

Derbi, kome je prisustvovao veći broj sportskih radnika, kao i gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović, opravdao je očekivanja. Prikazan je dobar fudbal sa dosta trčanja, borbenosti i želje za pobedom. Beloševčani su ušli u utakmicu rešeni da osiguraju prvo  mesto i otpišu direktnog konkurenta za viši rang, a gosti su krenuli ofanzivno u želji da smanje bodovnu razliku, ali nisu uspeli.

Milanko Tomović - FK Pobeda, Foto: M. Jovičić

Na početku utakmice Ristić je dobro šutirao, ali je golman gostiju uspeo da odbije loptu. Odmah je pripretio Ilić na drugoj strani bez uspeha. U 30. minutu Radojičić je dobro šutirao, ali je golman Mokre Gore Milentijević bio na mestu. U finišu prvog poluvremena gledaoci su videli dobar udarac Markovića sa 16 metaraa, posle velike gužve u kaznenom prostoru gostiju. Pred golom Beloševčana nije se snašao Bešević u pokučaju da sa pet metara doturi loptu do slobodnog  Ilića. Odbrana Pobede Beloševac, kojom je dirigovao kapiten Milanko Tomović, uspešno je otklonila i ovu opsanost.

Derbi je odlučen u drugom poluvremenu. Ulaskom Nenada Rakića umesto Sretkovića pojačan je pritisak domaćina i brzo je došlo do vođstva. U 55. minutu korner sa leve strane izveo je Bjelanović, a Vitomir Bubanja je glavom loptu poslao u mrežu. Nekoliko minuta kasnije Ristić je prošao i golmana ali je njegov udarac sa gol crte izbio jedan odbrambeni igrač Mokre Gore.

U 68. minutu Nenad Rakić je postigao evrogol iz slobodnog udarca sa 18 metara, pošto je pre toga na njemu napravljen prekršaj. On je asistirao i kod trećeg pogotka kada je uputio dijagonalu na desnu stranu prema Bjelanoviću, koji je u 86. minutu utrčao  i sa ivice peterca postavio konačan rezultat 3:0.

Posle ove pobede Beloševčani imaju 59 bodova, devet više od Mokre Gore, a treća je Trepča , koja sutra u 11 časova na Bubnju igra sa Šumadijom 1903, sa 47. Danas su odigrane još dve utakmice Slavija je izgubila u Novom Selu sa 2:1, a Polet je u Trbušanima pobedio Metalca iz Kraljeva istim rezultatom. Sutra igraju: Tutin – Takovo, Mladost – Jošanica, Bane – Vodojaža i Orlovac – Partizan (C).

Pobeda Beloševac – Mokra Gora 3:0 ( 0:0)