Bez golova u Jagodini

fkradnicki

Fudbaleri Radničkog juče su odigrali prijateljsku utakmicu u Jagodini, sa istoimenim domaćinom. Meč je završen bez golova, a trener Bekvalac ima razloga za zabrinutost, budući da je ovo peta uzastopna utakmica na kojoj Kraguejvčani nisu uspeli da pogode mrežu protivnika.

Ekipe su izašle u kombinovanim sastavima. Bekvalac je odlučio da isproba štoperski par Krneta-Osei, dok su napadački tandem činili iskusni Sotirović i Slovenac Poljanec. Sa druge strane, Dodić je na početku meča isprobao neke igrače sa manjom minutažom, poput Pavlovića i najzvučnijeg pojačanja Jagodinaca ovog leta, Fredi Adua.

Prvo poluvreme donelo je izjednačenu borbu, bez izrazitih šansi. U drugih 45 minuta domaćin je bio konkretniji i bolji, mada je i Radnički imao par lepih prilika. Ožegović je pokušao da ugrozi gol Radničkog u 50. i 72. minutu, ali je u prvoj situaciji golman Kragujevčana Vesić dobro intervenisao, a potom je udarac mladog napadača završio pored gola. U 75. minutu slobodan udarac za popularne „Ćurane“ izveo je nekadašnji igrač Radničkog Miloš Lepović, a lopta je pogodila prečku.

Najbolju šansu gosti iz Kragujevca imali su u 78. minutu, kada Poljanec nije uspeo da savlada protivničkog čuvara mreže. Do kraja meča Jagodinci su imali još jednu lepu priliku preku Šušnjara, ali je ostalo 0:0.

Trener Bekvalac može biti zadovoljan pojedinim segmentima igre, pre svega igrom na sredini terena, koja je dolaskom Ćuluma dobila na agresivnosti. Ono što zabrinjava jeste ofanziva, budući da napadači Radničkog nikako ne uspevaju da postignu gol. To je i glavna briga za iskusnog stručnjaka pred gostovanje Voždovcu narednog vikenda.

JAGODINA – RADNIČKI 1923 0:0